GüzellikSağlık

Bıttım Sabunu Nedir ? Bıttım Sabunu Faydaları ve Kullanım Şekli

Bu yazımda sizlere mucizevi bir sabundan bahsedeceğim. İçerisinde herhangi bir kimyasal madde ve katkı maddesi bulunmayan tamamen doğal ve elle yapılan bu sabunun adı Bıttım sabunudur. Uzmanlar tarafından da önerilen bu sabunun hiçbir yan etkisi de bulunmamaktadır.  Bıttım sabununun bir diğer adı ise ilk üretim yeriyle anılan Botan sabunudur.

Bıttım Sabunu Nedir ? Bıttım Sabunu Faydaları ve Kullanım Şekli

Bıttım Sabunu Nedir ?

Bıttım sabunu bıttım ağacının meyvesi ile menengiç ağacının yağından elde edilmektedir.  Sabunun rengi sarı ve yeşil olmaktadır. Doğal bakım ürünleri arasında yer alan bu sabun egzama ve mantar gibi çok sayıda cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrıca saçta meydana gelen kepeki saç dökülmesi, deri dökülmesi gibi problemlerin de önüne geçmektedir. Bıttım sabunu bazı bölgelerde Botan Sabunu olarak da bilinmektedir.

Bıttım meyvesinin ağacı daha çok doğu bölgesinde yer almaktadır ancak önemli bir kısmı Siirt’te yetişmektedir. Bıttım sabununu kullanan kişiler doğal olmasından dolayı herhangi bir yan etkisini görmedikleri için uzun süreli ve düzenli kullanımı sonucunda faydasını görmektedirler.

Bıttım Sabunu Faydaları

🔆Saç dökülmelerinin önüne geçerek neredeyse tamamen durdurur. Fakat bıttım sabununun düzenli ve sık bir şekilde kullanılması gerekmektedir.

🔆Birçok kişinin sorunu olan kepeğin yok olması için yardım eder ve yeni kepek oluşumunu da engeller.

🔆Saçlar da görülen beyazlamanın önüne geçer. Eğer saçlarınız da hafif kırlaşma varsa, bıttım sabunu ile 7 ya da 8 ay kullanılması sonucunda saçların eski rengine döndüğünü göreceksiniz. Bu özelliğinden yararlanabilmek için de sabunun sık sık kullanılması gerekiyor.

🔆Saçları çok iyi temizleyen bu sabun saç derisinde bulunan bakterilerin tamamen ortadan kalkmasında çok etkilidir.

🔆Saçların doğal bir şekilde güçlenmesini sağlar.

🔆Saçları besleyerek yumuşacık yapar.

🔆Saçların parlaklığını artırır.

🔆Saçların su ve yağ dengesini düzenlemeye yarar.

🔆Aşırı yağlı saçların daha sağlıklı olmasına sağlar.

🔆Kuru saçları nemlendirmeye yarar.

🔆Klasik bir sabundan kaynaklanan kuruluk ve keçe yapma etkilerini kesinlikle göstermez.

🔆Saçların elektriklenmesini engeller ve kolay şekilde şekil almasına yardım eder.

🔆Özellikle saçları kıvırcık olan kişilerin saçlarına kolaylıkla şekil vermelerini sağlar.

🔆Bıttım sabunu saça hacim verir, gürleştirerek saçın dolgun bir görünüme kavuşması için yardım eder.

🔆Saçlar da görülen kırılmaları engeller.

🔆Saçların sağlıklı bir şekilde uzamasına yardım eder.

🔆Antiseptik etki gösterir, deride ve saçta meydana gelen mikropların yok olmasını sağlar.

🔆Vücut temizliğinde son derece etkilidir.

🔆Kullanan kişinin rahatlamasını sağlayan kokusu ve etkisi vardır.

🔆Ciltte peeling etkisi gösterir.

🔆Cildi pürüzsüz bir görünüme kavuşturur ve asla kurutmaz.

🔆Ergenlik döneminde çıkan sivilceleri ve yağlanmaya bağlı olarak oluşan bütün sivilce ve aknelerin geçmesi konusunda son derece etkilidir. Var olan sivilceleri kurutur ve uzun süreli ve düzenli kullanımda sivilcelerin yeniden çıkmalarına da engel olur.

🔆Cilt lekelerinin ortadan kaybolmasına yardım eder.

🔆Vücuttaki kaşıntıları ve kızarıklıkları alır.

🔆Deride meydana gelen yara ve tahrişleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

🔆Gözeneklerin açılmasına yardım ederek vücudun rahat nefes almasını sağlar.

🔆Bacaklarda oluşan varislerin gözle görülür şekilde azalmasına yardım eder.

🔆Egzama ve mantar gibi cilt hastalıklarının iyileşmesinde son derece etkilidir.

🔆Sedef hastalığının tedavisine de yardım eder.

🔆Tamamen doğal bir şekilde ve doğal ürünlerle üretilen bıttım sabunu hiçbir kimyasal madde içermez ve yan etki göstermez.

❕❗Bıttım sabununun şifasını görmek için %100 doğal olarak üretilen sabunu düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. Piyasada çok fazla sahtesi bulunduğu için güvenilir yerlerden alınması çok önemlidir. Sahte olan ürünü ne kadar kullanırsanız kullanın bir sonuç elde edemezsiniz.

Bıttım Sabunu Kullanım Şekli

İçeriğinin tamamen doğal olmasından dolayı herhangi bir yan etkisi bulunmayan Bıttım sabununun düzenli kullanımı sayesinde kesin sonuçlar elde edilmektedir. Bu ürün kesinlikle kimyasal ürünlerle birlikte kullanılmamalıdır.

İlk olarak saçınızı güzelce ıslatın ardından Bıttım sabunu ile saçınızı iyice köpürtün parmak uçlarınız ile saç diplerinizi masaj yaparak uyguladıktan sonra sabunu bol su ile durulayabilirsiniz. Eğer saçlarınızın parlak görünmesini saç sorunlarınızı yok etmek istiyorsanız bir gün Bıttım sabunu kullanın diğer gün doğal bir şampuan ile saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Bıttım sabununun cilde uygulanmasında herhangi bir sakınca olmadığından dolayı duş esnasında vücudunuz için de kullanabilirsiniz. Ayrıca bıttım sabununu aynı şekilde haftada iki kez gece uyumadan önce yüzünüze de uygulayabilirsiniz.

Bıttım Sabunu Nedir ? Bıttım Sabunu Ne İçin Kullanılır ? Kullanım Şekli başlıklı yazımız ile ilgili aklınıza takılan sorularınızın yanıtını alabilmeniz için veya blogda yer almasını istediğiniz konuları belirtmek için aşağıda bulunan yorumlar kısmını kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

🔵 Tuzsuz Şampuan Nedir ? Tuzsuz Şampuan Ne İşe Yarar ? Tuzsuz Şampuan Çeşitleri başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

Dilerseniz buradabilgi.com‘u İnstagram hesabından da takip edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı