Magazin

Dinçer Azaphan Kimdir? Nereli Ve Serveti Ne Kadardır?

Dinçer Azaphan serveti ve Galatasay’a olan sevgisi ile taraftarlar tarafından oldukça merak edilen bir isim haline gelmiştir. Galatasaray maçlarını kaçırmamaya çalışan ve Galatasaray için önemli bir figür haline gelen Dinçer Azaphan Galatasaray kulübüne bir çok branşta sponsor olmuştur. Peki Dinçer Azaphan Kimdir? Aslen Nereli Ve Serveti Ne Kadardır? gibi soruları sizin için araştırdık ve derledik.

Dinçer Azaphan Kimdir? Nereli Ve Serveti Ne Kadardır?

Dinçer Azaphan Kimdir?

Dinçer Azaphan, Tunç Holding şirketinin sahibidir. Babasından kalan büyük bir petrol şirketinin de sahibidir. Tunç Petrol şirketinin de sahibi olan Dinçer Azaphan, ülke gündemine Galatasaray Spor Kulübü ile olan yakınlığı ile girmiştir.

dinçer azaphan kimdir

Koyu bir şekilde Galatasaray taraftarı olduğunu sıklıkla dile getiren Dinçer Azaphan, 2021 senesinde Galatasaray Spor Kulübünün Futbol A Takımı ve Galatasaray Kadın Voleybol Takımına sponsor olmuştur. Bu sponsorluk anlaşması oldukça gündeme gelmiştir.

Sponsorluk anlaşmasından sonra Galatasaray yönetim kurulunda da sıklıkla ismi geçen bir isim olmuştur. Fanatik bir şekilde Galatasaray Spor Kulübünü destekleyen Dinçer Azaphan, Galatasaray’ın her maçını severek takip ettiğini ve maçları kaçırmadığını da dile getirmiştir. Hem sponsorluğu hem de Galatasaray’a düşkünlüğü sebebi ile Galatasaray sevenleri tarafından da saygı duyulan bir isim olmayı başarmıştır.dinçer azaphan servetiDinçer Azaphan, son yıllarda sıklıkla ülke gündeminde bir çok kez yer edinse de servetinin kaynağı babasına dayanan bir iş adamıdır. Dinçer Azaphan’ın mal varlığının kaynağı olan babası Tuncay Azaphan’dır. Aynı zamanda, Dilek Sarıkaya adlı bir de ablası bulunmaktadır.

Dinçer Azaphan kimdir soruları, gündeme düşen bir hırsızlık olayı ile de artmaya başlamıştır. Dinçer Azaphan mal varlığı ile bilinen biri olması sebebi ile sıklıkla hırsızlık durumları ile karşı karşıya kalmıştır. En önemli hırsızlık olaylarından bir tanesinde 3 tane hırsız, Dinçer Azaphan’ın Galatasaray formasını, ayakkabılarını, kıyafetlerini, bir miktar nakit para ve ziynet eşyalarını çalmıştır. Çalınan bu eşyaların toplam değeri 200 bin TL civarındadır. Azaphan, bu hırsızlık vakaları ile oldukça mağdur olduğunu ve daha öncede daha yüksek meblağlarda kayıplar verdiğini dile getirmiştir. Dinçer Azaphan hırsızlık olayları ile uzun süre gündemde kalmış bir iş adamıdır.

Beyaz TV’de yayınlanan Beyaz Futbol programında yorumcu olan Sinan Engin ile yakın arkadaş oldukları bilinen Azaphan’a her programda selam gönderilmektedir. Ayrıca bir program sırasında Sinan Engin, Dinçer Azaphanın istese Galatasay’a İbrahimoviçi bile getirebilecek kadar servetinin olduğundan bahsetmiştir.

Hatırlarsanız bir süre önce zayıflama akımı başlatılmıştı. Bir çok ünlü iş adamı ve sanatçı bu zayıflama akımına ayak uydurmuş ve mide ameliyatları olmuştu. Bu akıma ayak uyduran Dinçer Azaphan da bir mide ameliyatı geçirmiş ve büyük bir kilo kaybı yaşayarak 35 kg vermiştir. Bu akımla beraber magazin haberlerinde bir çok kez adı duyulan ve tekrar tekrar gündeme gelerek insanlar tarafından merak edilen birisi haline dönüşmüştür.

Dinçer Azaphan Nerelidir?

Dinçer Azaphan, aslen Bayburtludur. Ailesinin kökenleri Bayburt’a dayansa da kendisi doğduğundan beri İstanbul’un Yeşilköy semtinde yaşamını sürdüren bir iş adamıdır.

Dinçer Azaphan Evlimi?

Dinçer Azaphan servetinin yanı sıra evlilik hayatı da sevenleri ve Galatasaray taraftarları tarafından merak edilmektedir. Başarılı bir iş adamı olan Azaphan, ilk evliliğini Duygu Helvacıoğlu ile yapmıştı. Ancak, ilk evliliği yaklaşık 6 ay sürmüştür ve eiyle anlaşmalı olarak ayrılmışlardır. Bu evlilik sonrasında ise 2018 senesinde Müge İstek ile hayatını birleştirmiştir. Dinçer Azaphan’ın eşi olan Müge İstek Beyaz TV haber müdürüdür. Halen evliliklerini devam ettirmektedirler.dinçer azaphan kimdir

Dinçer Azaphan Serveti

Dinçer Azaphan serveti, sıklıkla sorulan ve merak edilen konulardan bir tanesidir. Hem Tunç Holding şirketinin sahibi olması hem de petrol şirketinin sahibi olması ile birlikte büyük bir servete sahip olan Dinçer Azaphan’ın mal varlığı sıklıkla konuşulmaktadır. Dinçer Azaphan’ın servetinin 80-90 milyon lira skalasında olduğu bilinmektedir.

Dinçer Azaphan’ın servetinin kaynağı olan petrol şirketi sahibi Tuncay Azaphan’ın adını taşıyan bir lise bulunmaktadır. Bu lise İstanbul’un Güngören ilçesinde yer alan Merter semtindedir. Merter semtinde yer alan bu lisenin ismi ise Tuncay Azaphan Lisesi’dir. Dinçer Azaphan’ın mal varlığının kaynağı olan babası Tuncay Azaphan’ın İstanbul’da toplam 3 adet petrol akaryakıtı vardır.

Bu yazımızda Dinçer Azaphan Kimdir? Aslen Nereli Ve Serveti Ne Kadardır? konusunu ele aldık dilerseniz 2022 Yılı Acun Ilıcalı Serveti Ne Kadar? (Kaç Milyon Dolar?) başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı