Magazin

2022 Yılı Acun Ilıcalı Serveti Ne Kadar? (Kaç Milyon Dolar?)

Acun Ilıcalı serveti ile birlikte ülkemizde bir çok yerde sıklıkla adı geçen bir isimdir. Günümüzde sahip olduğu serveti nasıl yaptığı ve servetinin ne kadar olduğu pek çok insan tarafından merak edilmektedir. Bu konuda ilk önce Acun Ilıcalının hayatına bakmamız gerektiğini düşünüyoruz o zaman Acun Ilıcalı Servetinden önce  Acun Ilıcalı kimdir? sorusuna cevap verelim.

Acun Ilıcalı Kimdir?

Acun Ilıcalı 29 Mayıs 1969 doğumludur. Erzurumlu bir ailenin oğlu olan Acun Ilıcalı, gözlerini dünyaya Edirne’de açmıştır. Acun Ilıcalı, 2 çocuklu bir ailenin küçük erkek çocuğudur. Babası müteahhit olan Acun Ilıcalının annesi ise kooperatifler il müdürü olarak görev yapmaktaydı. İlk ve orta eğitimini Edirne de İstiklal İlkokulu’nda bitirdi. Liseyi döneminde ise İstanbul’da anneannesinin yanında Kadıköy Anadolu Lisesi’nde eğitim gördü.

Gençliğinde ve evlilik hayatında trajik olaylar ile karşılaşsa da daima çalışmaya devam etmiştir. Öncelikli olarak, oldukça erken yaşta evlilik yapan Ilıcalı, bu evlilikten bir kız çocuğu sahibi olmuştur. Hayata daha yeni başlayan Acun Ilıcalının Anne, babası ve kızı bodrum yolunda Acun Ilıcalı 19 yaşında iken feci bir kaza geçirmiş, kaza sonucu anne ve babası vefat etmişlerdir. Acun Ilıcalının kızı şans eseri kazadan kurtulmuştur. Bu vahim olaydan sonra hayatı son derece kötüleşen Acun Ilıcalı kendini eve kapatmış eşinden ise boşanmıştı. Özellikle, 1994 yılında büyük bir motosiklet kazası da hayatını etkileyen anlardan bir tanesidir. Bu kazada da arkadaşını kaybetmiştir.

Acun Ilıcalı İngilizce öğretmenliği bölümünü okumaktaydı fakat 7 yıl süren üniversite hayatına rağmen üniversite hayatını bitirememiştir.

Daha sonraları ailesinden kalanları birer birer tüketen ve türlü işlere girip batıran Acun Ilıcalının karşısına Show TV kapısı çıkacaktır. Üniversiteden arkadaşı Esat ile birlikte Show Tv de şanslarını denemeye karar verirler bu arada Acun Ilıcalının futbolu çok sevdiği de bilinmektedir.

Çocukluk arkadaşı Göktuğ Sevinçlinin Show Tv de çalıştığını bilen Avun Ilıcalı arkadaşını arayarak Esat ile beraber bizde burada çalışalım teklifinde bulunur arkadaşı Göktuğ Sevinçli çok mutlu olur ve hemen o dönem spor müdürü olan İlker Yasin ile hemen bir görüşme ayarlanır, Acunun futbola olan merakını ve bilgisini fark eden İlker Yasin hemen başlayın der ve spor muhabirliği serüveni başlamış olur.acun ılıcalı serveti

Show TV’de stajyer olarak işe başlayan Acun Ilıcalı Beşiktaş muhabirliği yapmaya başlamıştır. Televizyonculuk kariyerine bu adım ile başlayan Acun Ilıcalı, 2006 yılında muhabirliği bırakarak ‘’Acun Medya’’ şirketini kurarak, büyük bir adım atmıştır. Şirketinin kuruluşu ile birlikte Fear Factor, Var mısın Yok musun, Survivor Türkiye, Yoksa Rüya mı?, Yetenek Sizsiniz Türkiye, Yok Böyle Dans, O ses Türkiye gibi fark yaratan programlar sayesinde Türkiye’de tanınan isimler arasına girmiştir. Bu programları sayesinde de servetine servet katmıştır.

Acun Ilıcalı mal varlığının artmasına ve küresel bir skalaya gelmesini sağlayan bir diğer adım ise Tv8 televizyon kanalını satın almasıdır. Bu kanal ile birlikte çeşitli programları yayınlamaya devam etmektedir. Ek olarak, televizyonculuk kariyerine Acunn.com sitesi ve Exxen platformunu oluşturarak devam etmiştir. Günümüzde Acun Ilıcalının hem dijital, hem de televizyon yayıncılığında etkisi ve gücü oldukça büyüktür.

2022 Yılı Acun Ilıcalı Serveti Ne Kadar? (Kaç Milyon Dolar?)

Acun Ilıcalı Serveti 

Acun Ilıcalı serveti itibari ile ülkemizde en zengin televizyoncular arasındadır. 2011 senesinde Türkiye’de en yüksek vergiyi ödeyen 62. Kişi haline gelmiştir. Kurmuş olduğu kanal ve platformlar sayesinde ise 2011 senesinden itibaren vergi rekortmenliğinde üst sıralara yükselmeyi başarmıştır. Aynı zamanda, kanallarında ve dijital platformlarında da fark yaratıcı fikirleri ile birlikte dünyada da tanınan bir insan haline gelmiştir.

2022 yılı itibari ile Acun Ilıcalı servetinin 100 milyon dolar değerinde olduğu konuşulmaktadır. Buna ek olarak, son yıllarda satın aldığı futbol kulübü ile de global olarak tanınmaya başlayan Acun Ilıcalının Dominik ve Türkiye’de toplam 3 adet lüks hız teknesi bulunmaktadır. Lüks hız teknesinin yanı sıra 12 adet de motoru vardır. Dominik’te ve ülkemizde lüks 2 adet de yatı vardır.acun ılıcalı serveti

Son olarak çok sevdiği futbol alanında büyük bir işe girişen Acun Ilıcalı takımı Hull City ile Premier Lige yükselmek ve kalıcı olmak istiyor.

Acun Ilıcalı servetini bir programda kendi ağızından şöyle açıklıyor;

Bir uçağım var, Amerika’da, Dominik’te ve Türkiye’de 3 tane sürat teknem var, 12 adet motosiklet 2 adet yat, 500 tane tişört, 30 yada 40 tane terlik, 1 tane de Futbol Kulübüne sahibim diyor.

Son olarak TV8’i 70 milyon dolara satın aldığını söylemiştir.

Bu yazımızda sizlere Acun Ilıcalı servetinden bahsettik dilerseniz Cemre Solmaz Kimdir? Kaç Yaşında? Sevgilisi Kimdir? yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı