Sağlık

Cleocin T Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı ?

Cleocin T, içerdiği maddeler sayesinde sivilce ve akne problemlerinin üstesinden gelmektedir. Cleocin T Nedir? Cilt sorunları için kullanılan Cleocin T çözelti antibiyotik özellikte olup, sivilce tedavisinde oldukça etkilidir. Çeşitli jenerik formlarda olan bu krem doktorun tavsiye ettiği diğer ilaçlarla da kullanılabilir. Ama daha çok cilt üzerine tek başına uygulanmaktadır. Kremin etken maddesi ise klindamisin fosfattır. Bunun dışında, antibiyotik içeriğe de sahip olduğu için cilt üzerinde meydana gelen iltihapların ortadan kalkmasına katkı sağlar.

Cleocin T Ne İşe Yarar?

Ciltte oluşan sivilceler, bakteriyel enfeksiyonlara neden olabilir. Bu tür enfeksiyonlar ise başta cilt sağlığı problemlerinin ortaya çıkmasında etkili olurken, diğer bölgelere de sıçramaktadır. Bu nedenle sivilcelerin yol açtığı bakterilerin sağlıklı bir şekilde ciltten uzaklaştırılması gerekir. Cleocin T tropikal çözelti de tam da bu nedenle kullanılmaktadır. Cleocin T ne işe yarar? Sorusunun yanıtına bakacak olursak; Anti bakteriyel özelliği ve antibiyotik özelliği ile deri altında ve üstünde oluşan iltihapların ortadan kalmasına fayda sağlamaktadır. Ciltte oluşan bakterilerin kısa sürede tedavisini sağlarken, tamamen tedavi edilmesinde etkili bir ilaçtır.

Cilt üzerinde kullanımı yapılan Cleocin T iltihaplı lezyonların tedavi edilmesini sağlamaktadır. Elbette sadece iltihaplı sivilcelerin tedavisinde değil, aynı zamanda siyah noktaların tedavisinde ve sivilce izlerinin giderilmesinde oldukça etkilidir. Doktor reçetesi ile alınabilirken, kişiler isteklerine bağlı olarak kullanımını da yapabilirler.

Cleocin T Lekelere İyi Gelir Mi?

İltihaplı sivilceler tedavi edilmediğinde, cilt lekelerini neden olabilir. Bu sebeple Cleocin T lekelere iyi gelir mi? Sorusu sıklıkla sorulmaktadır. İltihaplı sivilce ve akne gibi cilt sorunlarının üstesinden geldiği gibi sivilce ve akne izlerinin de ortadan kaybolmasını sağlar. Düzenli kullanımı yapıldığı takdirde cildin pürüzsüz ve lekesiz olmasına katkı sağlamaktadır.

Cleocin T Nedir?

Cleocin T Kullanımı

Cleocin T kullanımı oldukça kolaydır. Eğer doktorunuzun tavsiyesi ile kullanacaksanız, size önerilen şekli ile cildinize uygulamanız gerekmektedir. Kullanım şekline bakacak olursak;

 • Sivilcelerin üzerine Cleocin T ilacı uygulamadan önce mutlaka, uygulayacağınız bölgeyi ılık su ile ve doğal içerikli bir sabun ile yıkamanız gerekmektedir.
 • Sabun ile yıkanmış bölgeye, Cleocin T uygulayabilirsiniz. Ama burada dikkat etmeniz gereken konu sorunlu bölgenin tamamına ilacı iyice kaplayacak kadar sürmek olacaktır.
 • Sivilcelerin, üzerine uyguladığınız gibi yine akne ve siyah nokta olan bölgelere de hafifçe sürmeniz gerekmektedir.
 • Akneli ciltler bu ilacı kullanmaya başladığınızda, cildinizin çok fazla kurumasını etkileyecek şekilde yıkamaktan kaçınmanız gerekir.
 • Cleocin T antibiyotik özelliği sayesinde ve yine anti bakteriyel özelliği sayesinde, iltihaplı sivilcelerin patlamasını ve etrafa dağılmasını engelleyecektir.
 • Eğer Cleocin T içerisinde yer alan etken maddeye karşı bir alerjiniz varsa kullanımını yapmaktan kaçınmanız gerekir.
 • Cleocin T farklı formlarda mevcuttur. Cilde dışarıdan uygulandığı gibi bazı ilaçlarla da ağız yolu ile alınan çeşitleri mevcuttur. Eğer doktorunuz, ağız yolu ile alınan Cleocin T tavsiye etmiş ise mutlaka daha dikkatli bir kullanım yapmanız gerekir.

Cleocin T Yan Etkileri Nelerdir?

Cleocin T kullanmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı hususlar mevcuttur. Eğer ilacın içerisinde bulunan bir maddeye karşı alerjiniz varsa doktorunuza bilgisini vermeniz gerekir. Öte yandan Cleocin T yan etkileri, çoğu insanda hiç bir şekilde ortaya çıkmaz. İlacı, görülen yan etkileri ise;

 • Ciltte kızarıklık,
 • Deri dökülmeleri,
 • Kaşıntı,
 • Ciltte kuruluk ve deride soyulma,

İshal veya mide bağırsak sorunları yaşıyorsanız, ilacı ağız yolu ile değil, direk cilt üzerine sürülecek formda kullanmanız önerilir. Çünkü bağırsakta ve midede olan bazı bakteriler, ilaca karşı direnç gösterebilir. Bu da çeşitli sağlık sorunlarına neden olabilir. Her ilaçta olduğu gibi bunda da bir takım yan etkiler görülebilir. Dolayısı ile beklenmedik bir yan etki ile karşı karşıya kaldığınızda mutlaka doktorunuza bilgi vermeniz gerekmektedir.

Cleocin T Hamilelikte Kullanılır Mı?

Hamilelik döneminde vücut hormonları değiştiği için sivilce ve akne gibi çeşitli cilt problemleri ortaya çıkabilir. Dolayısı ile pek çok kadın bu ilacı kullanmak istemektedir. Cleocin T hamilelikte kullanılır mı? Sorusu oldukça sık karşımıza çıkabilir. Hamilelikte ve emzirme döneminde sivilceleri için Cleocin T kullanmak isteyen kişilerin doktora danışmasında fayda vardır.

Cleocin T Kaç Günde Etki Eder?

Cleocin T kullanımı kısa sürede etkisini göstermez. Bu nedenle Cleocin T kaç günde etki eder? Sorusu merak konusu olmuştur. Bu elbette kişilerde görülen cilt sorunlarına göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle ilacı sürekli olarak doktorunuzun önerdiği  zaman boyunca kullanmanız tavsiye edilmektedir.

Cleocin T Fiyatı

Cleocin T fiyatı eczanelerde 17.13 tl olarak bilinmektedir.

Cleocin T Kullananlar

Cilt sorunları ile savaşmak zorunda olan pek çok kişi Cleocin T kullanalar hakkında bilgi sahibi olmak ister. Kullanan kişiler uzun dönemde etkisini gördüklerini belirtmişlerdir. Kısa dönemde kullanıp, bırakan kişiler ise sivilcelerin tekrar çoğaldığından şikayetçi olmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı