Sağlık

Zalain Vajinal Krem Nedir, Kullanıcı Yorumları Nedir, Zalain 2022 Fiyatı?

Zalain Vajinal Krem kadınların cinsel organlarında yaşanan enfeksiyon ve mantar sorunlarına karşı doktorların önerdiği bir krem olarak karşımıza çıkar.

Mantar hastalıklarında kullanılmak üzere doktorlar bazı etkili ilaçlar tavsiye etmektedir. Doktorların mantar sorunu yaşayanlara ilk önerdiği ilaçların başında Zalain Vajinal Krem gelmektedir ve bu krem etken maddesi sertakonazol nitrat sayesinde her türlü mantarın kısa sürede yok olmasını sağlar. Bu krem mantarların cilt yüzeyinde üremesini ve çoğalmasını önlemektedir. Fakat kullanmadan önce doktor kontrolünden geçmek son derecede önemlidir. Bu yazımızda bu ilaca ait detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Zalain Vajinal Krem Nedir?

Vajina içine uygulanması tavsiye edilen bu krem vajina da ve deri üzerinde meydana gelen mantar enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılmaktadır. Oldukça etkili olan bu krem vücutta bulunan mantarın yayılmasını ve hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlamaktadır.

Zalain Vajinal Krem Hangi Durumlarda Kullanılmalıdır?

Kişinin vajina içinde veya dış dudaklarında görülen kandida mantarlarının yarattığı enfeksiyonları önlemek için reçete edilen bir kremdir. Düzenli kullanımda mantar enfeksiyonlarında düzelme görülmektedir.

Kandida Mantarı Nedir?

Vücudun iç yüzeylerinde, genellikle ağızda, bağırsak yolunda veya vajinanın iç kısımlarında görülen bir mantar türüdür. Aslında zararlı olmayan bu mantar vücudumuz tarafından fazla üretildiğinde kişi için zararlı olmaktadır. Peki bu mantar vücudumuzda nasıl oluşur ? kısaca bilgi vermek gerekirse ;

  • Sürekli antibiyotik kullanan kişilerin vücudunda görülme ihtimali yüksektir.
  • Bağışıklık sistemi zayıf olan bireylerde kandida mantar miktarının arttığı gözlemlenmiştir.
  • Bazı doğum kontrol hapları vücuttaki mantar miktarını arttırabilmektedir.
  • Kanser gibi kişinin bağışıklık sistemine saldıran hastalıklarda da bu mantarın çoğaldığı görülmüştür.

Kandida Mantarı Belirtileri Nelerdir?

Yorgunluk, duygu durumunuzda düzensiz değişiklikler, sık tekrarlanan vajinal ve idrar yolu enfeksiyonları, ağız içinde oluşan pamukçuklar, hormon dengesizlikleri gibi sıralanabilir.

Zalain Vajinal Krem

Zalain Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Mantar ilacına veya zalain kremin içeriğine karşı göstermiş olduğunuz bir hassasiyet varsa kullanmayı bırakmanız gerekmektedir.

Zalain vajinal krem kullanırken prezervatif kullanımı için doktorunuz ile görüşmenizde yarar vardır. Doğum kontrol hapları ile kullanıldığında gebeliğe karşı koruyuculuğu azalabilmektedir. Bu nedenle zalain vajinal krem sperm öldürücü doğum kontrol ilaçları ile kullanılmaması tavsiye edilir. Zalain Vajinal kremin en yaygın yan etki belirtileri kaşıntı ve yanma hissidir.

Zalain Vajinal Krem Hamilelik ve Emzirme Döneminde Nasıl Kullanılır?

Bazı ilaçların kullanımında hamile ve emzirme döneminde olan kadınlar için dikkat edilmesi gereken durumlar yaşanabilmektedir. Bu krem içinde hamile ve emzirme döneminde olan kadınlar şunları dikkate alarak doktorların tavsiye ettiği şekilde kullanabilirler.

Hamilelik

Zalain krem kullanan gebe kadınların kan testlerinde bu merheme ait bileşenler çıkmamıştır. Bu yüzden bebeğe zarar vermediği düşünülmektedir. Hamile iken kullanmak durumunda iseniz kadın doğum doktorunuzun kontrolünde ve uygun gördüğü yöntemle uygulama yapmanız önemlidir.

Emzirme

Zalain krem vajina içerisine uygulanmaktadır. Kana karışmadığı gözlemlenen bu krem, yeni doğan dönemi için kullanılabileceğine dair yeterli veri yoktur. Eğer kullanmak durumunda kalırsanız doktor kontrolünde kullanmalısınız.

Zalain Vajinal Krem Nasıl Kullanılır?

Kişinin vajina içinde veya dış dudaklarında görülen kandida mantarlarının yarattığı enfeksiyonları önlemek için reçete edilen bir kremdir. Düzenli kullanımda mantar enfeksiyonlarında düzelme görülmektedir. Vajina içine uygulanması tavsiye edilen bu krem vajina da ve deri üzerinde meydana gelen mantar enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılmaktadır.

İnce bir tabaka şeklinde vajina içine sürülen bu kremin akşam uygulanması önerilmektedir. Krem kullanımı adet dönemine denk geldiğinde ara vermeye gerek yoktur. Tedavinin devam ettiği süre boyunca vajinada mantar enfeksiyonu oluşturabilecek etkenlerin engellemesi için gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerekir. Çocukların kullanımına uygun bir krem değildir.

Yan Etkileri Nelerdir?

Zalain Vajinal kremin en yaygın yan etki belirtileri kaşıntı ve yanma hissidir. Kullanım süresi artıkça bu belirtilerde ortadan kaybolmaktadır. Ayrıca vücutta gösterdiği yan etkiler arasında; ciltte ara ara kızarıklık oluşup geri gitmesi, geçici renk tonu değişiklikleri, sürülen bölgenin hassaslaşması, derinin kuruması veya incelmesi, cildin çeşitli bölgelerinde su kabarcıklarının oluşması, şiddetli kaşıntı, yanma hissi gibi belirtiler bulunmaktadır.

Eğer kremin tedaviye cevap vermediğini düşünüyorsanız hekiminize başvurmakta fayda vardır.

Zalain Vajinal Krem

Zalain Vajinal Kremin Fiyatı Nedir?

Sadece eczanelerden temin edilmesi gereken bu kremin fiyatı 2022 Mayıs ayı itibariyle 26,00 TL’ dir.

Zalain Vajinal Krem Kullananlar ve Yorumları

  • Mantar hastalığınız var ise bana göre ilk denemeniz gereken kremdir diye düşünüyorum. Yani Doktorumun önerisi ile tanışmıştım ve bana çok iyi geldi. Öneririm deneyin.

  • Zalain kremi bende kullandım ama tam istediğim sonucu alamadım. Fakat Birçok kişide de fayda sağlamış ama bende yapmadı.

  • Vücut mantarı ve özel bölgedeki mantar sorunları için çok başarılı. Kaşıntıyı ve lekeleri geçirdi bende deneyin. Yan etkisini de görmedim diyebilirim.

  • Tırnak mantarı için Zalain kremi kullananlardan biriyim çok şükür geçirdi. Ayrıca Doğru şekilde kullanıldığında etki sağlıyor. Fakat pek yan etki de görmedim.

  • Cildinizdeki lekelenmeleri de geçiriyor diyebilirim. Ayrıca Mantar kaynaklı kahverengi ve pembemsi lekelerde ben çok fayda gördüm cildim çok çok güzel artık. Kullanmadıysanız kullanın derim. Hatta Vücudun hemen hemen her yerinde ve özel bölgede de kullanılabiliyor. Kaşıntıya karşı çok başarılı.

Bu yazımızı inceleyebilirsiniz: Prostacare Ne İçin Kullanılır, Kullanım Şekli Nasıldır, Kullanıcı Yorumları?

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı