Güzellik

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ? Biolog Leke Kremi Faydaları – Biolog Leke Kremi Kullanımı

Cilt sorunlarının en başında cilt lekeleri gelmektedir. Leke kremleri cilt bakımı söz konusu olduğu zaman bireyler birbirine danışarak öneri almaktadır. Şimdi sizlere birçok kişi tarafından kullanılmakta olan Biolog Leke kreminden bahsedeceğim. Biolog leke kremine geçmeden önce lekeler neden oluşur ve leke çeşitlerinin neler olduklarından biraz bahsedelim.

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ?

Cilt lekeleri güneş ışınlarına uzun süre boyunca maruz kalma sonucu, doğum sonrası, epilasyon sonrası, yüz kararması gibi daha birçok nedene bağlı olarak oluşmaktadır.

Leke Çeşitleri Nelerdir ?

Vücuttaki cilt kararmasının nedenlerinin en başında lazer epilasyon lekeleri ve iğneli epilasyon lekeleri gelmektedir. Lazer epilasyon yapıldıktan sonra lazer lekesi yani kahverengi leke görünümü yaratabiliyor ve bunun sonucunda da cilt lekelerine karşı krem kullanımına başvurulmasını gerektiriyor.

Ciltte oluşan güneş lekeleri için  krem  kullanımı en çok yaz aylarında yanlış bronzlaşma sonucu tercih ediliyor. Güneş lekelerine karşı cildinizi korumaya yardımcı olacak kahverengi leke kremi vazgeçemeyeceğiniz bir bakım malzemesi haline dönüşüyor.

Yüz renginin kararması ise birçok farklı nedene bağlı olarak gerçekleşmektedir. Yüz bölgesinde ki kararmaların çoğu bıyık lekesi, bıyık lazer epilasyon leke oluşumuna bağlı olarak dudak üstü lekelerinden ve yüzde oluşan yaşlılık lekelerinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenlere bağlı olarak çoğu kişi leke kremi arayışına girilmektedir.

Biolog Leke Kremi Nedir ?

Biolog Leke Kremi, dermatolojik olarak test edilmiş bir kremdir. Piyasa da bulunan birçok leke kremi cildin soyulmasına neden olarak alttan temiz ve lekesiz deri çıkmasını sağlıyor. Derinin soyulma süreci ağrılı bir süreç oluyor. İlerleyen yıllarda ise ciltte erken yaşlanmalar görülebiliyor. Biolog Leke Kremi, cilt üzerinde herhangi bir inceltme ya da deri soyulmasına neden olmadan lekenin yok olmasını amaçlıyor. Ayrıca diğer leke kremleri ile kıyaslandığı zaman yaşlanma belirtilerine karşı etkisi de bulunmaktadır.

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ? Biolog Leke Kremi Faydaları - Biolog Leke Kremi Kullanımı

Cilt kararmalarını önlemek için özel bir formül ile geliştirilen Biolog Leke Kremi, yüzde oluşan kararmaların yok edilmesi  amacıyla cilt bakımınıza yardımcı olabilir.

Biolog Leke Kreminin içerisinde yer alan zengin vitaminler ve bitkiler sayesinde cilt lekelerine karşı krem arayışında olanların tercih edebileceği bir üründür. Ancak lazer epilasyon sonrası meydana gelen lekelerin yanı sıra, doğum lekesi kremi, siyah ve kırmızı leke kremi, hamile hanımların kullanabileceği leke kremi, koltuk altı leke kremi gibi durumlar için doktorunuza danışmalı cildiniz için uygun gördüğü kremi kullanmalısınız.

Salyangozların kendi kendini yenileme özelliği ürettikleri salgıda bulunan Allantoin maddesi sayesindedir. Günümüzde kozmetik sektöründe salyangoz özü içeren birçok ürün vardır. Özellikle Kore kozmetiğinde cilt bakımı için sık tercih edilen bu madde, Biolog Leke Kremi’nde de bulunur.

Biolog Leke Kremi İçeriği

🟢 Papatya ekstratı,
🟢 Kayısı çekirdeği yağı,
🟢 Buğday yağı,
🟢 Meyan kökü
🟢 Allantoin (salyangoz özü)
🟢 Vitaminler bulundurur.

Biolog Leke Kremi Faydaları

🔆 İçerisinde yer alan kayısı çekirdeği yağı, cildin yumuşamasını sağlayarak cilt tonunuzu iyileştirmeye ve ferahlatıcı bir etki sağlamaya yardımcı olmaktadır.

🔆 İçerisinde yer alan buğday yağı, cilt kuruluğuna bağlı olarak meydana gelen leke sorunlarına ve tahrişlere iyi gelmektedir.

🔆 İçerisinde yer alan meyan kökü ekstresi ise çeşitli nedenlerden dolayı meydana gelmiş cilt lekelerini gidermeye yardımcı olmaktadır.

🔆 Cilde kolaylıkla uyum sağlayan Allantoin etken maddesi, hassas ciltlerin tercih edeceği leke kremi olmasını sağlamaktadır.

Biolog Leke Kremi Ne İşe Yarar ?

✅ Cilt kararmalarına karşı krem arayan kişilerin deneyebileceği Biolog Leke Kreminin etkisi lekenin cinsine ve cilt tipine bağlı olarak değişim göstermektedir.

✅ Cilt lekelerini önlemesinin yanı sıra nemlendirici etkiye de sahiptir.

✅ Cilt lekeleri için krem kullanmak cilt tonunuzu eşitleyerek cildinizi çok daha ışıltılı bir görünüme kavuşturabilir.

✅ Biolog Leke Kremi sayesinde yüz bölgesinde kararma, bıyık bölgesi lekeleri, bıyık üstü lekesi gibi durumlar için yardımcı olmaktadır.

✅ Biolog Leke Kremi, güneş ışınlarına ve yaşlanmaya bağlı olarak ciltte oluşan lekelerin görünümünü en aza indirmeye yardımcı olmaktadır.

✅ Yaz aylarında güneş koruyucu ürün ile birlikte Biolog Leke Kremi kullanmak güneşin zararlı ışınlarından cildinizin daha iyi korunmasını sağlamaktadır.

✅ Hamilelik döneminde görülen lekelerin oluşumunu önlemek isteyen anne adayları Biolog Leke Kremini hamilelik tercih edebilirler. Fakat bu dönemde kişiden kişiye farklı reaksiyonlar gösteren cilt yapılarında yeni alerjik hastalıklar görülebilir. Bundan dolayı Biolog Leke Kremi de dahil olmak üzere hamilelik döneminde ki hanımların kullanmayı düşündüğü her ürünü mutlaka doktoruna danışarak kullanması gerekir.

Biolog Leke Kremi Kullanımı

📍 Cildinizi güzelce temizledikten sonra sabah ve akşam dairesel hareketler yardımıyla masaj yaparak uygulanmaktadır.

✨ Biolog leke kremini kullanmaya başlamadan önce bileğinizin iç kısmına sürerek test ediniz. Kullanımı sonucu herhangi bir alerjik reaksiyon görülürse kremi kullanmayınız.

✨ Biolog leke kremi ilaç değildiri kozmetik ürünüdür.

Biolog Leke Kremi Fiyatı

Biolog Leke Kreminin indirimsiz fiyatı 99.00 TL‘dir.

Sıkça Sorulan Sorular

Biolog leke kremi sivilce yapar mı ?

Her ürünün etkisi kişiden kişiye değişebildiği gibi Biolog leke kreminin sivilce yapıp yapmaması da kişiden kişiye göre değişebilir.

Biolog leke kremi nasıl saklanmalı ?

Biolog leke kremini serin ve kuru yerde muhafaza ediniz.

Biolog leke kremi hangi ciltler için uygundur ?

Biolog Leke Kremi tüm cilt tipleri için uygun bir leke kremidir.

Biolog leke kremi kuru ciltler için uygun mudur ?

Evet, Biolog leke kremi tüm ciltler için kullanıldığı için kuru ciltler için de kullanılabilir.

Biolog leke kremi yağlı ciltler için uygun mudur ?

Evet, Biolog leke kremi tüm ciltler için kullanıldığı için yağlı ciltler için de kullanılabilir.

Biolog leke kremi sağlık bakanlığı onaylı mı?

Biolog krem ISO-9001, TSE ve HELAL sertifikalarına sahip bulunmaktadır.

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ? Biolog Leke Kremi Faydaları – Biolog Leke Kremi Kullanımı başlıklı yazımız ile ilgili aklınıza takılan sorularınızın yanıtını alabilmeniz için veya blogda yer almasını istediğiniz konuları belirtmek için aşağıda bulunan yorumlar kısmını kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

🔵 Sinoz 24K Gold Beauty Serum ve Sinoz 24K Altın Göz Çevresi Bakım Serumunun Mucizevi Etkisi başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

Dilerseniz buradabilgi.com‘u İnstagram hesabından da takip edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı