Sağlık

Cleocin T Ne İşe Yarar?, Reçetesiz Alınırmı?

Bir çok uzman doktor tarafından reçete yazılarak verilen Cleocin T sivilce tedavilerinde kullanılmaktadır. Mutlaka bir uzmana danışılarak kullanılması gereken ilaç içinde alerjik reaksiyonlara sebep olabilecek maddeler taşımaktadır. Peki Cleocin T nedir? ne işe yarar?

Cleocin T İlacı Ne İşe Yarar?

Cleocin T ilacı içinde etken madde olarak Klindamisin fosfat barındıran cildinizde üreyen bakterilerin çoğalmasını engelleyen antibiyotik içeren bir ilaçtır. İltihaplı sivilce tedavisinde kullanılan Cleocin T, %1 Topikal Çözelti içerir. İçerisinde yer alan maddelere karşı alerjiniz olma ihtimaline karşı dikkatli olmalısınız ve kullanmamalısınız. İçeriğinde alkol barındırmasından dolayı gözlerinizde yanma ve tahriş oluşturabilir.

Antibiyotik kullanımından ötürü daha önce kalın bağırsak iltihabı geçirdiyseniz bir uzmana danışmadan eczanelerden direkt olarak satın almanızı önermeyiz. Bu ilacın içerisindeki yardımcı maddeler propilen glikol, izopropil alkol ve saf sudur. 30 ml ya da 60 ml şeklinde iki farklı miktarda satılan görünüşü itibari ile berrak ve renksiz bir çözeltidir. İçeriğindeki asit ‘den dolayı iltihaplı akne ve sivilceler üzerinde çok kısa sürede etki göstermesi sayesinde oluşan sivilceleri iyileştirirken daha fazla sivilce oluşmasını da engeller.cleocin t

Cleocin T İlacı Reçetesiz Alınır mı?

Bu ilaç, sıklıkla adını duyduğumuz ilaçlar arasında yer almaktadır. Bu kadar yaygın kullanımının asıl sebebi sivilce problemi yaşayan kişilere çare olabilmesidir. Öncelikli olarak, Cleocin T ilacının içerisinde fosfat bulunmaktadır. Bu fosfat sayesinde ciltte meydana gelebilecek olan bakteriler yok olur veya gelişim süreci engellenir.

Buna ek olarak, ilacın içerisinde bulunan çözelti sebebi ile bazı kişilerde alerjik reaksiyonlar da sıklıkla görülebilmektedir. Bu sebeple, kullanım öncesi mutlaka bir alerji testinden geçmenizde fayda vardır. Ek olarak, alerjik bünyesi olan kişilerde kullanım esnasında yanma hissi de oluşabilmektedir. Bildiğiniz üzere, Cleocin T ilacı, antibiyotik sistematiğine sahip olan bir ilaçtır. Bu sebeple, antibiyotik alerjisi veya türevi hastalıkların tedavisini görmüş olan kişilere kesinlikle önerilmez.

Cleocin T ilacı iki farklı şekilde satılmaktadır. Öncelikli olarak, küçük boy olan 30 ml veya 60 ml şeklinde satılmaktadır. Bu ilacın herhangi bir rengi yoktur. Sivilce problemi yaşayan kişilerin sorunlu bölgeye doğru uygulanması durumlarında anında sivilcelerde sönmeler gözlemlenmektedir. Bu ilacı genel olarak, kronik cilt problemlerine yatkın olan kişiler kullanmaktadır. Ek olarak, bazı kişilerin ergenlik dönemlerinde yüksek sayıda sivilce çıkartması da büyük bir olumsuz olabilmektedir. Bu sebeple, ergenlik çağındaki kişilerde bu ilacı kullanabilmektedir.

Cleocin T ilacının kullanımı oldukça kolaydır. Öncelikli olarak, cildin güzel ve titiz bir şekilde temizlenmesi gerekmektedir. Temizlenen ciltte sorunlu olan bölgeye Cleocin T ilacı sürülmelidir. Fazla bastırılmamalı ve sadece sorunlu bölgeye kullanım sağlanmalıdır. Tampon bir sürülme şekli daha etkili olacaktır. Bu ilacın kullanımı günde 2 defa gerçekleşmektedir. Aynı zamanda, içerisinde antibiyotik içermesi sebebi ile 12 yaş çocuklar için kullanım engeli teşkil etmektedir. Reçetesiz bir şekilde kullanım imkanı tanıması sebebi ile rahat bir şekilde satın alma olanağı da vardır.

Cleocin T Fiyatı 2022

Cleocin T ilacı, günümüzde oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Özellikle, cilt problemi yaşayan kişilerde hem doktor tavsiyesi hem de bireysel araştırma sonucunda tercih edilen ilaçlar arasındadır. Cleocin T ilacı içerisinde antibiyotik bulunmaktadır. Bu antibiyotik sayesinde kısa sürede var olan sivilce ve siyah noktalar arındırılır. Aynı zamanda, sonradan oluşabilecek olan sivilce ve aknelerin de önüne geçilmiş olur. Fiyat olarak da oldukça uygun bir skala sunmaktadır. Cleocin T fiyatı 2022 yılı itibari ile 17 ile 25 TL arasında satılmaktadır.

Kullanıcı Yorumları

Bu ilacın kullanım oranı çok yüksektir. Bu sebeple, müşteri memnuniyet oranı da yüksek olmaktadır. İlacı kullanan kişilerin çoğu, ilacı kullandıktan sonra kısa süre içerisinde şişmiş olan sivilcelerinin söndüğünü ve ertesi gün kuruyarak döküldüğünü belirtmiştir. Ek olarak, kullanıcıların arasında ilacı kullandıktan sonra uzun süre sivilce oluşmadı diyerek memnuniyetini belirten kişiler de bulunmaktadır. Bu ilacı kullanmadan önce mutlaka doktorunuza alerjen testi yaptırmanız tavsiye edilmektedir.

Bunun sebebi ise, ilacın içerisinde topikal çözelti karışımı vardır. Bu karışım, ülkemizde yer alan pek çok insanın alerjik reaksiyon göstermesini sağlamaktadır. Müşteri yorumlarından bazıları ilacı kullandıktan sonra çeşitli kızarıklık ve kaşıntı belirtileri ile karşılaştığını da belirtmiştir. Bu sebeple, alerjisi olmayan kişilerde oldukça etkili bir şekilde kullanılabilirken alerjik kişilerde ciltte ve bünyede negatif etkiler yaratabilmektedir. Kullanım öncesinde de cilt temizliği ve tampon uygulama stillerine dikkat ederseniz bu ilaç, cilt sağlığı için oldukça etkilidir.

Bu yazımızda sizlere Cleocin T ilacından bahsettik dilerseniz Benzoxin Ne İşe Yarar ? Benzoxin Nasıl Kullanılır ? Benzoxin SGK Karşılıyor mu ? yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı