Güzellik

Hydrafacial Ne İşe Yarar ? Nasıl Uygulanır ? Hydrafacial Kullananlar

Hydrafacial daha aydınlık, ve genç görünen bir cilde sahip olmayı sağlayan Hydradermabrazyon teknolojisine sahiptir. Hydrafacial ile cilt temizleme, nemlendirme, soyma, akne ve sivilce  tedavisi yenileme, antioksidan koruma işlemleri yapılmaktadır.

Hydrafacial Ne İşe Yarar ? Nasıl Uygulanır ? Hydrafacial Kullananlar

Hydrafacial Nedir?

Yaşlanma karşıtı bakım yöntemi olan hydrafacial; cilt yenileme, akne ve leke tedavisinde  kullanılan bir işlemdir. Vakum yöntemi sayesinde cildi derinlemesine temizleyen cihaz, enjeksiyon ve benzeri yöntemler içermediğinden dolayı tamamen acısız bir yöntemdir.

✨ Geliştirilmiş vortex teknolojisi ile cilde zarar vermeden, cildin yenilenmesini sağlayan yöntem; daha sağlıklı, parlak, genç bir görünüme sahip olmak isteyen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

✨ Hydrafacial yöntemi, tek bir seans ile derinlemesine cilt temizliği, soyma, yenileme, nemlendirme ve antioksidan koruma işlemleri yapılabilir.

✨ Vakumlu vortex başlığı,cildin en alt katmanına kadar temizlik sağlar. Cildi mikroskobik düzeyde soyarak, tümbütün ölü hücrelerden, birikmiş ve gözeneklerin kapanmasına sebep olan fazla yağdan ve siyah noktalardan arındırılmasını sağlar.

✨ Ciltte oluşan ince çizik ve kırışıklıklar,  renk farklılıkları ve lekeler, farklı cilt tipleri için hazırlanan serumlar sayesinde tedavi edilir.

✨ Antioksidan, hyaluronik asit ve protein içerikli peptit solüsyonları cildin alt kısmına uygulanarak, cildin sağlıklı görünümüne kavuşmasını, genç, canlı ve yumuşak görünmesini sağlar.

✨ Bütün işlemlerin tek seansta uygulandığı hydrafacial yöntemi sayesinde birçok farklı bakım işlemi kolay, hızlı ve etkili bir şekilde uygulanır.

Hydrafacial  Nasıl Uygulanır ?

Herhangi bir acı hissetmeden kolay bir şekilde yapılan hydrafacial’nin uygulanması son derece basittir.

✔ İlk aşamada, hydrafacial yapılacak kişinin cilt tipine uygun temizleyici solüsyon belirlenir. Cilt yüzeyi ve gözenekler yumuşatıldıktan sonra vakum uygulanarak cilt temizlenir.

✔ İkinci aşamada, cilt tipine ve cilt problemine özel olarak seçilen solüsyon yardımı ile cilt beslenir. Radyofrekans özellikli başlığı sayesinde uygulanan solüsyon cilde güzelce sürülür. Bu işlem esnasında kullanılan solüsyon, kolajen yapıyı harekete geçiren, peptit, antioksidan ve hyaluronik asit içerdiğinden dolayı cildin nemlenmesini, onarılmasını ve yenilenmesine yardımcı olur. Soğutucu başlık sayesinde şok etkisi yaratılarak solüsyonun cilde hapsolması sağlanır.

✔ Üçüncü aşamada ise LED terapisi yapılarak cilt dokusu uyarılır. Yapılan bu işlem gözeneklerin sıkılaşmasını ve uzun süre koruma altında kalmasını sağlamaktadır. Her cilt tipine, her yaştaki kişiye, 4 mevsim boyunca uygulanabilen hydrafacial sistem, mevsim geçişlerinde cildin dış etkilere maruz kalmasını en aza indirgeyerek cildin nem dengesini korur.

Hydrafacial şu şekilde uygulanır;

✅ Vakumlu vortex sistemi sayesinde derinlemesine cilt temizliği gerçekleştirilir.

✅ Solüsyon ve vakum ile yapılan peeling işlemi, akne, siyah nokta ve lekelerin cilde zarar vermeden yok edilmesini sağlar.

✅ Akne, yaşlılık ve yorgunluğa bağlı kırışıklık ve diğer lekeler için özel serumlar uygulanır. Aşırı yağlanan T bölgesine  dengeleyici serum uygulanır. İnce kırışıklık, büyümüş gözenekler ve siyah nokta için farklı serum tipleri uygulanır.

✅ Hyaluronik asit, peptit, antioksidan ve nemlendirici solüsyonlar kullanılarak cilt hızla nemlendirilerek nem dengesinin korunması sağlanır.

✅ LED teknolojisi ise cildi sıkılaştırır, bakterilerin yok edilmesini sağlar.

Hydrafacial Uygulamasının Avantajları

🔆 Hydrafacial  her yaştaki bireye ve bütün cilt tiplerine uygulanabilir.
🔆 Herhangi bir acı, ağrı ve sızı hissettirmediğinden dolayı oldukça konforlu bir işlemdir.
🔆 Cildi kesinlikle tahriş etmez. Yani kızarıklık, şişlik, ödem oluşmaz.
🔆 Derinlemesine temizlik ve bakım sağladığından dolayı uzun bir süre etkilidir.
🔆 Uygulama sonrasında cilt, yumuşak, pürüzsüz ve parlak bir görünüme kavuşur.
🔆 Cildin nefes almasını sağlayarak sağlıklı bir görünüm elde etmesini sağlar.
🔆 Cilt tonunda ki dengesizliklerin giderilmesini sağlar.
🔆 Genişlemiş gözeneklerin küçülmesini, akne, siyah nokta ve lekelerin hızlı bir şekilde temizlenmesini sağlar.
🔆 İnce çizgi ve kırışıklıkların giderilmesinde oldukça etkilidir.
🔆 Cildin nem dengesini koruyarak aşırı yağlanmaları engeller.
🔆 Cildin elastikiyetini artırır.
🔆 Hemen hemen 30 dakika içerisinde bütün işlemler tamamlanmış olur.
🔆 Hydrafacial her mevsim uygulanabilir.
🔆 Uygulama sonrasında kişi, hemen normal hayatına dönebilir.

Hydrafacialdan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

📌 İlk birkaç saat gözenekler çok açık olacağından dolayı makyaj yapılmamalıdır. Toz ve toprağın çok olduğu yerlerden uzak kalınmalıdır.
📌 İşlemden sonra ertesi güne kadar makyaj yapılmamalıdır.
📌 İşlemin yapıldığı ilk gün – doğrudan güneşe maruz kalınmamalıdır.
📌 Cildin solüsyonları güzelce emmesi için işlem görmüş bölge suyla temas ettirilmemelidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Hydrafacial kaç seans uygulanmalı ?

 • Tedavi amaçlı uygulamalarda, birer haftalık aralıklarla 4 ile 6 seans uygulanır. İdeal görünümün korunabilmesi için ayda bir tekrarlanması önerilir.

Hydrafacial ne zaman yapılır ?

 • Hassas cilt tipine de sahip olsanız, çok yağlı cilt tipine de sahip olsanız yılın her günü güvenle uygulanabilir.

Hydrafacial  vücudun hangi bölgelerine uygulanabilir ?

 • Hydrafacial  anti-aging cilt bakımı, yüz, boyun, göğüs bölgesi ve ellere  uygulanmaktadır.

Hydrafacialin orijinal olup olmadığı nasıl anlaşılır ?

 • Hydrafacial cilt bakım işleminde kullanılan solüsyon ve serumlar, Hydrafacial markasının kendine aittir. El probunda kişiye özel hydrapeel tipsler kullanılır. Bu iki aracı kontrol ederek, orijinal olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Hydrafacial ücreti ne kadar ?

 • Hydrafacial fiyat aralıkları işlem sırasında kullanılacak olan tedavi solüsyonlarına göre farklılık göstermektedir.

Hydrafacial hamilelikte yapılır mı ?

 • Herhangi bir iğne enjeksiyonu kullanılmadan yalnızca vakkumlama yöntemi kullanılarak işlem gerçekleştirilmektedir. FDA onaylı bir sistem olup hamilelere de güvenle uygulanmaktadır.

Hydrafacial sonrası makyaj yapılır mı ?

 • İşlemden sonra ertesi güne kadar makyaj yapılmamalıdır.

Hydrafacial yan etki yapar mı ?

 • Acısız ve son derece konforlu bir cilt bakım yöntemi olan Hydrafacial, ciltte herhangi bir yan etkiye neden olmaz.

Hydrafacial gözenekleri sıkılaştırır mı ?

 • Evet, Hydrafacial gözenekleri sıkıştırır.

Hydrafacial sonrası kızarıklık ne zaman geçer ?

 • Hydrafacial cilt bakımı sonrası ciltte çok az kızarıklık veya pembelik görülebilir. Bu kızarıklıklar yaklaşık 15 – 30 dakika içerisinde geçer.

Hydrafacial sivilce yapar mı ?

 • Hydrafacial, cilt yenileme, temizleme, akne ve sivilce tedavilerinde kullanılan etkili bir işlemdir. Sivilceli ciltlerde özellikle tercih edilmesinden dolayı sivilce yapmaz.

Hydrafacial Kullananlar – Hydrafacial Kullanıcı Yorumları

🌸 Tek kelimeyle muhteşembir işlemdi diyebilirim. Tıkalı olan tüm gözeneklerim açıldı. Cildim her ne kadar hassa olsa da herhangi bir kızarıklık, yanma olmadı. Cildi son derece nazik bir şekilde temizliyor. En sonunda yüzüme kırmızı ışık tedavisi uygulandı. Her şey toplam da 1 saat sürdü

 

🌸 15 gün arayla iki defa yaptırarak oldukça  memnun kaldığım bir cilt bakım sistemi. Gözeneklerim küçüldü, cildime bir parlaklık verdi ayrıca sıkılaştı da. Açıkçası daha önceden birkaç farklı klinikte klasik sıkma yöntemi ile cilt bakımı yaptırmıştım. Fakat sonrasında sivilce ile bana geri dönüyordu. Bu sistemde herhangi bir sıkma işlemi olmadığından dolayı olumsuz bir durumla da karşılaşmadım.

 

🌸 İlk seansı yaklaşık 40 dakika sürdü. Daha 3 seansım var ama ilk seferde bile tertemiz gözeneklerim ile etkisini gördüm ve çok mutlu ayrıldım.

 

🌸 Temel amacı cildi vakumlayarak temizlemek, gözenekleri açmak ve açık gözeneklere antioksidan serumlar  uygulayarak maksimum verimi almak. Acısız ağrısız bir işlem. Cildimde bir parlaklık doygunluk hissediyorum fakat  beklentimi karşıladı diyemem. Yağlı komedon akne sivilce sorunu yaşayan kişiler için daha uygun.

Hydrafacial Ne İşe Yarar ? Nasıl Uygulanır ? Hydrafacial Kullananlar başlıklı yazımız ile ilgili aklınıza takılan sorularınızın yanıtını alabilmeniz için veya blogda yer almasını istediğiniz konuları belirtmek için aşağıda bulunan yorumlar kısmını kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

🔵 Procsin Yüz Maskesi Nedir ? Kolajen Yüz Maskesi Ne İşe Yarar ? adlı yazımızı da okumanızı öneririz.

Dilerseniz buradabilgi.com‘u İnstagram hesabından da takip edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı