GüzellikSağlık

Madeleb Krem Nedir ? Ne İçin Kullanılır ?

Bu yazımızda Madeb krem nedir ve ne için kullanılır sorularını sizler için yanıtlayacağız

Son zamanlarda sosyal medyada birçok kişi tarafından kullanılıp önerilen Madeleb krem, hücre yenileyici özelliği ile ciltte bulunan lekelerin hemen hemen hepsinin tedavisinde kullanılmaktadır.

Madeleb Krem Nedir ?

Asya ülkelerinde bulunan centella asiatica bitkisinin özünden üretilmektedir. Ayrıca centella asiatica bitkisi ile lavanta yağı, papatya özü, safra özü gibi cildi onarıcı ve yapılandırıcı ürünlerin birleşmesi ile oluşmaktadır. Wlab kozmetik tarafından kısa süre önce satışa sunulmuştur. Madeleb krem 40 mg tüpler halinde satılmaktadır.

Madeleb Krem Nedir ? Ne İçin Kullanılır ?

Madeleb Krem Ne İçin Kullanılır ?

Madeleb Krem, içeriğinde bulunan doğal özler sayesinde, cilde zarar vermeden hücre yenilenmesini sağlamaktadır. Sivilce, akne gibi cilt sorunlarını ve sedef, egzama gibi cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılan son derece faydalı ve geniş kullanım alanına sahip bir kremdir.

Cildin doğal nem dengesini koruyarak kurumasını, hassaslaşmasını ve yıpranmasını engellemektedir. Kuru cilde sahip olan kişiler yağlı ve nemli cilde sahip olan kişilere göre daha çabuk kırıştığından dolayı özellikle kuru cilde sahip olan kişilerin kullanması önerilmektedir.

Madeleb kremin nelere iyi geldiğini aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür:

🔅Akne ve sivilce tedavisinde kullanılır. Sivilce lekelerini de yok eder.
🔅Cilt lekelerini temizlemek için kullanılır.
🔅Cilt yaralarının tedavisinde kullanılır.
🔅Ciltteki kırışıklıkları önleyerek gençleşme sağlar.
🔅Sedef ve egzama hastalıklarına iyi gelir.
🔅Selülitleri geçirir.
🔅Vücuttaki çatlakları yok eder.
🔅Göz altı morluklarını ve göz altı torbalarını geçirir.
🔅Cilt kuruluğuna iyi gelir ve cilt döküntülerini giderir.

Medeleb Krem Nasıl Kullanılır ?

Medeleb kremi cilde uygulamadan önce cildinizi güzelce temizlemeniz ve kurulamanız gerekiyor. Günde birkaç defa nohut büyüklüğünde cildinize uygulayın. Uygulama esnasında kremin cilde iyice nüfuz etmesi için 3 – 5 dakika masaj yaparak sürmelisiniz. Düzenli kullanarak kremin muhteşem sonuçlarını mutlaka göreceksiniz.

Madeleb Kremin Yan Etkileri Nelerdir ?

Madeleb Krem, tamamen doğal bir ürün olması sebebiyle ciltte bulunan herhangi bir yan etkisi görülmemiştir. Fakat günlük kullanım dozunu aşmamak gerekmektedir. Takdir edersiniz ki her şeyin fazlası zararlıdır.

‼ Bazı kişilerde cilt problemleri ve hormonal problemler bulunduğu için ciltlerinde kızarıklık, alerjik reaksiyon veya sivilcelenme yapabilir.

Alerji sorunu olan kişiler dışında herkesin rahatlıkla kullanabileceği son derece faydalı ve etkili bir üründür.

Ayrıca kesinlikle göz ile temas ettirilmemeli ve çocukların ulaşamayacağı yerde saklanmalıdır.

Hamileler Madeleb Krem Kullanabilir mi ?

Madeleb Krem, hamilelerin kullanımına uygun değildir. Her haliyle güzel olan anne adaylarımız hamileliğiniz boyunca bu tarz ürünler sizlerden uzak olsun. Fakat kullanmak istiyorsanız doktorunuza danışarak bu konuda bilgi alabilirsiniz.

Madeleb Krem Fiyatı Nedir ?

İnternet satışı da mevcut olan kremin 2020 fiyatı 52 TL‘dir

Madeleb Krem Nedir ? Ne İçin Kullanılır ? başlıklı yazımız ile ilgili aklınıza takılan sorularınızın yanıtını alabilmeniz için veya blogda yer almasını istediğiniz konuları belirtmek için aşağıda bulunan yorumlar kısmını kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

🔵 Hametan Krem Nedir ? Faydaları Nelerdir ? adlı yazımızı da okumanızı öneririz.

Dilerseniz buradabilgi.com‘u İnstagram hesabından da takip edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı