Sağlık

Devit 3 Damla Nedir? Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

Devit 3 damla nedir? bilindiği üzere d vitamini eksikliklerinde kullanılan başlıca ilaçlardan biridir. Özellikle vücutta yaşanan d vitamini eksiklikleri kişilerde farklı sağlık sorunlarının ve çeşitli kemik hastalıklarının ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu nedenle her yaştan insanın d vitamini eksikliğini gidermek için devit 3 kullanması uygun olacaktır.

Hem yetişkinler için hem de bebekler için doktor tavsiyesi ile devit 3 damla kullanılması önerilir. Elbette kişilerin yaş aralıklarına göre devit 3 miktarının günlük kullanımı değişebilir. Bu nedenle kesinlikle bilinçsiz bir şekilde bu damlayı kullanmaktan kaçınmanız önerilmektedir. Devit 3 damla nedir? Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?detaylar yazımızın devamında…

Devit 3 Damla Ne İşe Yarar?

Devit 3 damla nedir? Spesifik osteopozroz tedavilerinde devit 3 damla tedaviye destek vermek için kullanılır. Açık sarı renkte olan ve kendine has kokusu olan bu damla oral yolla alınmaktadır. Yeni doğan bebekler için düzenli kullanımı yapılması tavsiye edilirken, ilerleyen yaşlara bağlı olarak ortaya çıkan çeşitli kemik sorunlarının ve kemik erimelerinin de ortadan kalmasına fayda sağlamaktadır. Yani güçlü kemikler ve daha güçlü bir bağışıklık sistemi için kullanılması tavsiye edilmektedir.

Devit 3 Damla Bebelerde Ne İşe Yarar?

Aile hekimleri tarafından bebeklere ücretsiz olarak verilen devit 3 damla, bebelerin kemik gelişimine katkıda bulunmaktadır. Pek çok annenin esas merak ettiği konuların başında ise devit 3 damla bebeklerde ne işe yarar? sorusu gelmektedir. Bebeklerin kemik gelişimine yardımcı olan bu damla ayrıca bebeklerin dişlerinin daha sağlıklı ve daha sağlam gelişmesine de katkı sağlar. Bu nedenle anneler, aksatmadan bebekleri için devit 3 damla kullanmaya devam etmelidir.

Devit 3 Damla Bebeklerde Nasıl Kullanılır?

Yeni doğan bebelerde görülen bir takım kemik sorunları ve raşitizm tedavisinde de kullanılmaktadır. Devit 3 damla bebeklerde nasıl kullanılır? Sorusunun yanıtına bakacak olursak;

  • 1 yaşının altında olan bebekler için günlük 2,5 damla devit 3 kullanılması tavsiye edilir.
  • 1 yaşını geçen bebekler için günlük devit 3 damla kullanım dozu 4,5 damla kullanılması gerekmektedir.
  • Eğer bebekler ağız yolu ile almak istemezlerse, yiyeceklerin üzerine damlatılarak ta kullanılabilir.

Devit 3 Damla Yetişkinlerde Nasıl Kullanılır?

Devit 3 damla bebeklerde kullanılabildiği gibi yetişkinlerde de doktor tavsiyesi ile kullanılmaktadır. Devit 3 damla yetişkinlerde nasıl kullanılır?  Ancak yetişkinler devit 3 damla kullanmadan önce mutlaka doktor tavsiyesi alması gerekir.  Doktorun önerdiği günlük dozda kullanımı yapılmalıdır. Aksi takdirde az kullanımına bağlı olarak, kemikte ve vücutta çeşitli sorunlar devam ederken, fazla kullanımı böbreklere rahatsızlık verebilir. Dolayısı ile yetişkinler devit 3 damla dozunu mutlaka doktoruna danışmalıdır. Suyun içerisine veya yiyeceklerin üzerine doktorun söylediği dozda dökülerek, kullanımı yapılabilir.

Devit 3 Damla Nedir?

Devit 3 Damlanın Faydaları Nelerdir?

Devit 3 damla kullanımı farklı nedenlerden dolayı yapılmaktadır. Dolayısı ile kişilerin sağlık problemlerine göre devit 3 damla faydaları da değişmektedir.

  • Kemik gelişimi geriliğinde faydalıdır.
  • Kemik erimesi tedavilerinde kullanılır.
  • Raşitizm tedavisinde doktor tavsiyesi ile vücuda alınmalıdır.
  • Kişilerde çok çabuk kemik kırılmaları veya kemik çıkıkları yaşanıyorsa devit 3 damla kullanımı yapılır.
  • D vitamini eksikliğine bağlı sindirim sorunları için tedavi amaçlı kullanılır.
  • Eklem eğriliklerinde kullanımı yapılmaktadır.

Vücudun en çok ihtiyaç duyduğu vitaminlerden biri de d vitaminidir. D vitamini eksiklikleri sadece kemiklerde sorunların ortaya çıkmasına değil, daha pek çok farklı sağlık problemlerinin de ortaya çıkmasına neden olur.  Bu gibi durumlarda damlanın kullanımı kişiler için faydalı olacaktır. Ayrıca bebeklerde kemik ve diş gelişimlerine de büyük bir katkı sağlar.

Devit 3 Damla Yan Etkileri Nelerdir?

Devit 3 yan etkileri,  yoktur. Ancak fazla kullanıma bağlı olarak bir takım yan etkiler görülebilir. Bu nedenle tam dozunda kullanılması gereken ilaçların başında gelmektedir. Öte yandan nadir olarak deride kaşıntı veya döküntü görülebilir. Bu gibi durumlarla karşılaşıldığında ise doktor kontrolüne gitmek faydalı olacaktır. Kronik böbrek rahatsızlığı olan veya farklı bir kronik rahatsızlığı olan kişiler kesinlikle doktor kontrolü ile kullanmalıdır.

Devit 3 Damla Fiyatı Nedir?

Devit 3 damla fiyatı ml oranlarına göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca devit 3 damla markalarına göre de değişebilir. Bebekler için ise sağlık ocaklarında ücretsiz olarak verilmektedir. Duphalac Şurup Nedir? yazımıza da bakabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı