Sağlık

Madefix Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

İlaçlar artık gündelik hayatımızın bir parçası olmuş durumda ve birçok sebepten ötürü ilaç kullanabilmekteyiz. Sağlık alanında dünya geliştikçe yeni tür ilaçlar ortaya çıkmaya başlamış ve neredeyse en küçük rahatsızlık için bile ilaç kullanmaya başlayabiliyoruz.

Ama gündelik hayatta kullandığımız ilaçlar genellikle baş ağrısı, mide rahatsızlıkları, ayak mantarları, kas kasılmaları nedeniyle kullanılmaktadır.

Bugün sizlere bahsedeceğimiz Madefix krem de bunlardan biri, genellikle yanık tedavilerinde kullanılan bu kremin ne olduğunu, ne işe yaradığını sizler için araştırdık ve bu yazıda hepsinden bahsettik. Peki Madefix krem nedir?

Madefix Krem Nedir?

Madefix krem, günümüzde yanık ve çatlak tedavisinde kullanılan etkili ilaçlardan bir tanesidir. Cildi etkili bir şekilde tedavi etmesi ile bilinen Madefix, ülkemizde ve pek çok ülkede bir numaralı cilt onarıcı krem olarak kullanılmaktadır.

Madefix kremin kullanım alanı oldukça yaygındır. Öncelikli olarak, Madefix, bir ve ikinci derecede oluşmuş olan yanık ciltte, çeşitli sebeplere bağlı olarak oluşmuş çatlaklarda ve cildin tahrişi sonucu oluşmuş pek çok yaranın tedavi edilmesini saplamaktadır. Cildin her bir yerinde kullanılması da büyük bir avantaj olarak görülmektedir.

Madefix kremin de tüm diğer ilaçlar gibi birtakım yan etkileri olsa da bu yan etkiler oldukça nadir bir şekilde görülmektedir. Yan etkilerin başında nefes almada güçlük yaşanması durumları gelmektedir. Aynı şekilde, bu ilaç kullanımında ani olarak dilde veya boğazda şişme durumları da oluşabilmektedir.

Kurdeşen dökmek de Madefix kremin yan etkilerinden bir tanesidir. Bu sebeple, Madefix kremini kullanmadan önce mutlaka bir alerji testi yaptırmanız önerilmektedir. Madefix başta olmak üzere, hamilelik döneminde çeşitli ilaçları kullanmadan önce detaylı bir şekilde araştırma yapıp doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

Hamilelik dönemi oldukça zorlu ve hassas bir dönem olması sebebi ile beklenmedik yan etkiler de meydana gelebilir. Bu riski taşımamak adına hem Madefix krem kullanımında hem de diğer tüm kimyasal ilaç kullanımlarında doktora danışınız.

Madefix, ani cilt hasarlarında ve yanmalarında etkili bir işleve sahip olması ile birlikte kullanıcıları da oldukça fazladır. Madefix kremin 2022 fiyatı da oldukça uygundur. 2022 yılı itibari ile 29 TL ile 35 TL arasında olan bu ilaç her eczanede bulunan bir kremdir.

Madefix Krem Ne İşe Yarar?

Madefix, cildi yenileyen ve ciltte meydana gelen tahribatları önleyerek hücre yenilenmesini arttıran bir kremdir. Ciltte yer alan hücrelerin kısa sürede yenilenmesini ve çoğalmasını sağlayan Madefix krem genel olarak yanık ve tahriş tedavisinde kullanılmaktadır. Madefix ‘in en önemli kullanım alanlarından bir tanesi de emzirme döneminde kadınlarda meydana gelen meme çatlaklarının tedavisidir. Meme çatlaklarında kısa sürede rahatlatıcı bir etki yaratmaktadır.

Bu kremin kullanım şekli, sorundan soruna değişmekle birlikte genel olarak günde 2 veya 3 olarak tavsiye edilmektedir. Özellikle yanık tedavisi için kullanan kişilerin günde devamlı olarak yenilemesi gerekmektedir. Ek olarak, ilacı sorunlu bölgeye sürdükten sonra da herhangi bir şekilde soğuk su değdirmemek de önemli bir püf noktadır.

Madefix, kullanmadan önce de elleriniz steril olmalıdır. Hiçbir şekilde ne göz ne de ağız bölgeniz ile temas ettirmeden kullanım sağlamalısınız. Meme tedavisinde kullanıyor iseniz mutlaka emzirme öncesi meme ucunuzu titiz bir şekilde temizlemeniz gerekir. Aksi halde bebeğinizde çeşitli yan etkiler görülebilmektedir.

Buna ek olarak, Madefix ilacını kullanırken aynı bölgeye herhangi bir farklı kimyasal ilacın temas etmemesi çok önemlidir çünkü diğer kimyasal ilaç ile etkileşime girerek alerjik reaksiyon göstermenize ya da cildinizde tahriş oluşmasına neden olabilir.madefix krem

Madefix Krem Kullanıcı Yorumları

Madefix kremin kullanım oranı çok yüksektir. Bu sebeple, her bir hastada farklı deneyimlemeler oluşmuştur. Ancak, genel olarak baktığımız Madefix ‘in kullanıcı yorumlarında olumlu yorumlarının  daha fazla olduğu görülmektedir. Olumlu yorumların ana sebebi ise yan etkilerinin oldukça az olması ve çok nadir görülmesi gelmektedir. Madefix kullanıcılarının bu ilaç hakkında genel yorumlarının başında kısa sürede sorunlu bölgeyi tedavi ettiği gelmektedir. Kullanıcı yorumlarına göre muadil ilaçlara göre çok daha kısa sürede cildi tedavi ediyor ve tahrişi ortadan kaldırıyor. Bu sebeple, kullanıcılar bir uzmana danışmak şartı ile Madefix kesinlikle tavsiye edilmektedir.

Bu yazımızda sizlere Madefix Kremin ne olduğundan ve ne işe yaradığından bahsettik dilerseniz Cleocin T Ne İşe Yarar?, Reçetesiz Alınırmı? başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı