Güzellik

Procsin Yüz Maskesi Nedir ? Kolajen Yüz Maskesi Ne İşe Yarar ?

Collagen Face Mask

Cildin yoğunluğunu kaybetmesi, kırışıklık oluşması ve cilt tonunda solukluk ile vücudun kolajen üretiminin azaldığını fark ederiz. Kolojen yüz maskesinin cilde verdiği destek ile gözeneklerin sıkılaşması için yardımcı olmaktadır. Cildin elastikiyetini artırarak ve nem dengesini sağlayarak yaşlanmanın belirtilerinden biri olan kırışıklıkların görünümünün azalmasını sağlar. Cildinizin yapısını güçlendirirken aynı zamanda daha canlı ve ışıltılı görülmesine de yardımcı olur.

Procsin Yüz Maskesi Nedir ?

Kolajen yüz maskesi, cildinize verdiği destek sayesinde gözeneklerin sıkılaşmasında son derece önemli bir etkiye sahiptir. Ayrıca cildin esnekliğini arttırmak ve nem dengesini sağlamadaki desteği sayesinde yaşlanmanın belirtisi olan kırışıklık görünümünün azaltır, cildinizin yapısını güçlendirirken, daha canlı ve ışıl ışıl görülmesine yarayan bakım maskesidir.

Procsin Yüz Maskesi Nedir ? Kolajen Yüz Maskesi Ne İşe Yarar ?

Cilt Bakımında Kolajen Maskesi Neden Kullanılır ?

📌 Maskenin en büyük amacı cildin kendi üretemediği kolajene destek sağlayarak cildin görünümünün olumlu yönden desteklenmesidir.
📌 Gözenekler üzerindeki etkisiyle yaşlılık belirtilerinin en aza indirilmesine, çizgi ve kırışıklıkların görünümünün azaltılmasında son derece etkilidir.

Kolajen Nedir ?

Kolajen, cilde esnekliğini veren ve kırışıklıkların oluşmasını önleyen protein türüdür. 25 yaşından sonra vücut tarafından üretimi yavaşlamaktadır. Cilt esnekliğini kaybettikçe yüzümüzdeki mimiklerin oluşturduğu kırışıklıklar derinleşerek ilerleyen yaşlarda cilt sarkmalarının oluşmasına neden olur.

Temel amacı vücut bütünlüğünün korunması ve bağ dokusunun güçlendirilmesi olan bu protein türü, yoğun olarak kemik, eklem, kas ve tendonlarda bulunur. Cildin orta tabakası olan ve epidermisin hemen altında yer alan dermis tabakasının hemen hemen olarak %80’i kolajenden oluşmaktadır.

Çevresel faktörlerin yanı sıra doğal bir süreç olan yaşlanma da vücutta bulunan kolajen oranının azalmasına neden olur. Cildin elastikiyetini kaybetmesine yol açan bu durumda meydana gelen kırışıklık, kuruluk ve cilt lekeleri en sık rastlanan kolajen eksikliği belirtileri arasında bulunur.

Gözenek Büyümesi

Gözenek, kıl folikülleri ve yağ  bezi kanallarının cilde açılma noktası olarak bilinmektedir. Gözenek büyüklüğünü etkileyen en önemli faktör genetik nedenlerdir. Yağ üretimi çok olan yağlı cildin gözenekleri daha geniştir, yağ üretimi az olan cildin ise küçüktür.

Ciltteki kirlerin birikmesi de gözenekleri tıkayarak genişlemesine sebep olur. Gözenek genişlemesine neden olan diğer faktörler ise güneş ışınları ve yaşlanmadır. Bu şekilde kolajen miktarı azalınca ciltte sarkmalar görülmeye başlar. Bundan dolayı aşağı doğru bir genişleme olur. Ayrıca nem eksikliği de gözeneklerin açılmasına ve belirgin hale gelmesine sebep olan nedenler arasındadır. Her bireyin gözenekleri cilt tipine bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Procsin Kolajen Yüz Maskesi Ne İşe Yarar ?

🌸 Cilde kolajen desteği sağlar.
🌸 Gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar.
🌸 Yaşlanmanın neden olduğu kırışıklığı önler.
🌸 Kremsi yapısı sayesinde ciltte kuruluk hissi bırakmadan bakım sağlar.
🌸 Kolajen yüz maskesi tüm ciltler için uygundur.

Kolajen Yüz Maskesi Neye İyi Gelir ?

🔆 Gözenek
🔆 Sıkılaşma
🔆 Nem dengesi
🔆 Sarkma
🔆 Kırışıklık

Kolajen Maske Kullanımı

Güzelce temizlenmiş olan cilde ince bir tabaka halinde maskeyi uygulayınız.
5 dakika beklettikten sonra maskeyi cillten durulayarak arındırınız.

Günlük kullanıma uygundur.

Kolajen Yüz Maskesi Kullanım Süresi

✨ 25 yaş için haftada en az 2 kez,
✨ Orta yaş için haftada en az 3 kez uygulanmasını tavsiye ediliyor.


Gözenekler İçin Püf Noktalar

✅ Düzenli beslenme.
✅ Düzenli uyku.
✅ Yeterli miktarda su tüketimi.
✅ Sabah akşam cilt temizliğine dikkat etme.
✅ Kolajen maskesi kullanmak.

Kolajen Yüz Maskesi Fiyat

Kolajen yüz maskesi Procsin web sitesinde indirimsiz fiyatı 89 TL‘dir. İndirimli fiyatı ise 53 TL‘dir.

Sıkça Sorulan Sorular

Kolajen yüz maskesi ne için kullanılır ?

  • Kolajen yüz maskesi gözenekler üzerindeki etkisiyle yaşlılık belirtilerini, çizgi ve kırışıklıkların görünümünün azaltılması için kullanılır.

Kolajen SGK Karşılıyor mu ?

  • Kolajen SGK tarafından karşılanmamaktadır.

Kolajen yüz maskesi eczane fiyatı ?

  • Kolajen yüz maskesi eczane fiyatı 89 TL’dir.

Procsin yüz maskesi fiyat ?

  • Kolajen yüz maskesi Procsin web sitesinde indirimsiz fiyatı 89 TL‘dir. İndirimli fiyatı ise 53 TL‘dir.

Kolajen cilt maskesi kullanım süresi ?

  •  25 yaş için haftada en az 2 kez,
    Orta yaş için haftada en az 3 kez uygulanmasını tavsiye ediliyor

Kolajen cilt maskesi faydaları nedir ?

  • Cildin sıkılaşmasını sağlar, nem dengesini korur ve sarkmaları, kırışıklığı önleyerek cildin daha canlı ve sağlıklı olmasını sağlar.

Procsin Yüz Maskesi Kullananlar

Tüm bireylerin cilt tipi aynı olmadığı için bütün cilt ürünleri herkes de aynı sonucu göstermemektedir. Bu yüzden etkisi kişiden kişiye değişiklik gösteren Kolajen yüz maskesinin de olumlu ve olumsuz bir çok yorumu bulunmaktadır. Maskenin cildinize iyi gelmediğini düşünüyorsanız eğer kullanmayı derhal bırakmalısınız.

Procsin Yüz Maskesi Nedir ? Kolajen Yüz Maskesi Ne İşe Yarar ? başlıklı yazımız ile ilgili aklınıza takılan sorularınızın yanıtını alabilmeniz için veya blogda yer almasını istediğiniz konuları belirtmek için aşağıda bulunan yorumlar kısmını kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

🔵 Collagen Forte Ne İşe ? Collagen Forte Nasıl Kullanılır ? Collagen Forte Ne İşe Yarar ? Fiyatı adlı yazımızı da okumanızı öneririz.

Dilerseniz buradabilgi.com‘u İnstagram hesabından da takip edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı