Magazin

Şahangiller Ailesi Kimdir ? Şahangiler Sosyal Medyaya Nasıl Dahil Oldu ? Nasıl Tanıştılar ?

Emrah Şahan 2008-2009 yılları arasında Twitter ile hayatımıza dahil olmuştur. Vine’nın açılmasıyla da Şahangiller olarak içerik üretmeye başlamışlardır.

Çektikleri eğlenceli videolar sayesinde insanların gönlünde büyük bir yer kazanan bu aile şimdilerde Youtube ve İnstagram’da çok popüler bir aile olmuşlardır.

Emrah Şahan Kimdir ?

1986 yılının 7 Ocak tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Ankara Üniversitesi Tarım Makineleri Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.

Gönül Şahan Kimdir ?

Gönül Şahan 1986 yılında İstanbul’da doğmuştur. Gönül Şahan aslen Trabzonludur.

Emrah Şahan’ın Asıl Mesleği Ne ?

Emrah Şahan ilk önce Ankara’da fabrika müdürü olarak işe başlamıştır. Daha sonra İstanbul’a makine mühendisi olarak çalışmaya gelmiştir.

Ankara’da imza yetkisi olduğu için bütün gün masa başında oturmaktan sıkılmış ve twitter’da aklına gelen eğlenceli şeyleri yazıyormuş. Az takipçiyle başladığı bu yolda gün geçtikçe takipçi sayısı artmıştır. İlk başlarda sosyal medyadan aldığı ücreti ek gelir olarak görse de zamanla aldığı ücret maaşını geçince mühendisliği bırakıp ajans kurmuştur. Bu ajansta hem kendi hemde farklı fenomenlerin de menajerlik işlerini yürütüyorlar.

2015 yılında da Özgür Efe Şahan doğarak ekibe katılmıştır. 2021 yılında 2. çocuklarının olacağının haberini de vermişlerdir. Ayrıca bebeğin cinsiyetinin erkek olacağını ve isminin de Deniz olacağı bilinmektedir.

2020 yılında Emrah Şahan ve Gönül Şahan çifti Şahangiller Kokoreç isimli mekan açtılar.

2021 yılında Emrah Şahan ve Gönül Şahan çifti Espor dalına da dahil olmuşlardır.

Şahangiler Sosyal Medyaya Nasıl Dahil Oldu ?

Bir konuşmasında Emrah Şahan sosyal medyaya nasıl dahil olduklarını şu şekilde anlatmıştır: ” Biz Twitter’ın ilk çıktığı dönemde giriş yaptık. Twitter’da mizahı güçlü olanlar kişiler sosyal medyada tutundu. Benim normalde 2008-2009 yıllarında Twitter maceram başladı. Orada içerik üretmeye başladım. Vine’ın açılması ile oraya daha çok ağırlık verdik. Vine’da video içeriği üretmeye başladık. Vine kapandıktan sonra YouTube’da içerik üretmeye başladık. Burada da kısa sürede tutunduk iyi bir noktaya geldik. İnsanlar para nerede Şahangiller’in Emrah Şahan ve Gönül Şahan’ı orada diyor. Biz paranın olduğu yere değil de popüler olan yerlere giriş yapıyoruz ” demiştir.

Şahangiller İnstagram hesabı şimdilerde 1,4M takipçiye ulaşmıştır.
Şahangiller Youtube kanalı ise 1,38M aboneye ulaşmıştır.

İsimleri Neden Şahangiller ?

Sosyal medyadaki isminin neden Şahangiller olduğunu şu şekilde açıklamışlar, soyadımız Şahan teyzemgiller falan denir ya oradan yola çıkarak Şahangiller ismini belirlediklerini söylemişlerdir.

Emrah Şahan bir sinema filminde oynadığını ileri zamanlarda kendi sinema filmini çekmek istediğini de belirmiştir.

Emrah Şahan ve Gönül Şahan Nasıl Tanıştı ?

Çift bir Youtube videosunda nasıl tanıştıklarını şu şekilde anlatmıştır.

Emrah Şaha: ” Ankara üniversitesi 2. Sınıfın son döneminde Ganom tutmadığı için sınıfta kalmıştım her gün saat 8′ de evden çıkıp okula gidip kantinde arkadaşlarla vakit geçiriyorduk.  Aynı dönem Gönül’de sınıfta kalmış ve aynı şekilde okulun kantininde o da  arkadaşlarıyla vakit geçiriyormuş.
Bir gün cafenin kapısından 2 tane kız girdi o zamanlar Gönül’ün saçları sarıydı kendi kendime dedim ”Ne kadar güzel bir kız ama yaşam tarzlarımızdan dolayı ikimizden olmaz” diye düşündüm.

Bizim 5 kişilik bir arkadaş grubumuz vardı arkadaşlarımın bir tanesinin adı Candı. O arkadaşımdan pek hoşlanmıyordum neyse bir gün arkadaşlarımla cafede takılıyoruz yine Gönül arkadaşı Yeliz ile içeri girdi ve Can’ın masasına oturdu. Canın lavaboya çıktığını görünce hemen arkasından gidip yanımıza neden gelmediğini sordum o da kız arkadaşımla oturuyoruz dedi. Ben hemen o senin sevgilin mi  yanındaki kim diye sordum. Kız arkadaşının yakın arkadaşı olduğunu söyledi. Gönül’ün sevgilisi olup olmadığını sordum o da hemen istersen sana ayarlayayım dedi. Ben içimden bu kadar kolay mı ya olmaz diye düşünürken Can gidip Gönüle anlatmış her şeyi.

Söze Gönül Şahan devam ediyor, Can bana anlattı bir arkadaşının benden hoşlandığını ama ben düşünmediğimi kimseyle çıkmak istemediğimi söyledim ona konuyu kapattık. O hafta sonu okulda parti varmış. Can sen de gel diye söyledi ben de o ortamları hiç sevmem aslında gitmek istemediğimi söyledim. Daha sonra Can Emrah’a da gidip parti olduğunu ve benim de gideceğimi söylemiş. Aslında ben razı olmamıştım. Bana da gelip Emrah’ın geleceğini söylemişti. İkimizin de haberi yok kandırdı bizi aslında 😀

Neyse biz bir şekilde partiye gittik. Partide masalarımız yan yanaydı ama tanışmadığımız için ayrı oturuyorduk. Emrah bizim masaya geldi Can bizi tanıştırdı. Yurt girişimiz 10 olduğu için biz kalkmak istedik. Yeliz ve Can önde gidiyordu bizde arkada hiç biR samimiyetimiz olmadan taksi durağına doğru yürüyorduk.

Söze Emrah Şahan deva ederek, Gönül durup dururken bana hangi takımlı olduğumu sordu bende Beşiktaşlıyım dedim. Ondan birkaç gün önce de Beşiktaş – Trabzon maçı vardı Trabzon 2 1 yenmişti. Gönül bir anda gülerek ” Nasıl yendik ama sizi ” dedi. Ben dondum kaldım hiç beklemiyordum ondan öyle bir şey. Ama gönülde yaptığı hareketten utanmış 😀 O akşam öyle geçti.

O dönemler sosyal medya yoktu sadece MSN birde Yonca vardı. Yoncanın arama motoruna sadece Gönül yazdım ilgi alanlarına da Trabzon sporu seçtim hemen de çıktı biz oradan konuşmaya başladık ama 8 mesaj hakkı oluyordu son mesajda MSN adresini istedim sonra MSN den konuşmaya başladık. O günden sonra da sürekli konuşup görüşmeye başladık.

Sıkça Sorulan Sorular

Şahangiller kaç yaşında ?

 • Şahangiller 35 yaşındadır.

Emrah Şahan kaç yaşında ?

 • Emrah Şahan 35 yaşındadır.

Gönül Şahan kaç yaşında ?

 • Gönül Şahan 35 yaşındadır.

Şahangillerin çocuğu kaç yaşında ?

 • Şahan gillerin çocuğu Efe 6 yaşındadır.
 • Şahangillerin bir tane daha erkek çocuğu olacak.

Şahangillerin kaç çocuğu var ?

 • Şahangillerin 2 tane çocuğu var.

Şahangiller kaç yılında tanıştı ?

 • 4 Mart 2007’de tanışmışlardır.

Şahangiller kaç yılında evlendi ?

 • 6 ekim 2012’de evlenmişlerdir.

Emrah Şahan’ın Oynadığı filmler

 • Oğlan Bizim Kız Bizim
 • Maşa ile Koca Ayı Sonsuz Arkadaşlık 2
 • Kafalar Karışık

Şahangiller Ailesi Kimdir ? Şahangiler Sosyal Medyaya Nasıl Dahil Oldu ? başlıklı yazımız ile ilgili aklınıza takılan sorularınızın yanıtını alabilmeniz için veya blogda yer almasını istediğiniz konuları belirtmek için aşağıda bulunan yorumlar kısmını kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

🔵 Çok Sevilen Sosyal Medya Fenomeni Aybüke Nur Demirci Kimdir ? Aybüke Nur Demirci ile Eşi Nasıl Tanıştı ? adlı yazımızı da okumanızı öneririz.

Dilerseniz buradabilgi.com‘u İnstagram hesabından da takip edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı