Sağlık

Contractubex Jel Krem Nedir? 2022 Fiyatı, Contractubex Fiyat

İnsalar ciltlerinde meydana gelen hasarları tedavi etmek için genellikle Contractubex Jel Kremi kullanmaktadırlar.

Vücudumuzda meydana gelen doku hasarları bazen can sıkıcı olabilmektedir. Böyle durumlarda bir çok tedavi yöntemine başvuran kişiler en etkili ilacı bulmak için fazlasıyla çaba gösterirler. Bu gibi durumlarda doktorlar genellikle Contractubez Jel kremi tavsiye etmekte ve önermektedirler. Peki Contractubez Jel krem söylendiği kadar etkili midir? Bu yazımızda bu krem hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Contractubex Jel Krem Nedir?

Contractubex Jel Krem, deride meydana gelen hasarları, yara izlerini, ameliyat izi veya sivilce izlerini tedavi etmek için kullanılan jel kıvamında kremdir. Hücreleri yenileme özelliği bulunan bu krem uzun süreli kullanımda ciltteki yara izlerini gözle görünür bir şekilde azaltmaktadır.

Ciltte herhangi bir rahatsızlık sonucu oluşan izlerin tedavisinde sık bir şekilde kullanılan krem, aynı zamanda derinin altında oluşan yumru şeklinde oluşan kitlelerin iyileştirilmesi ve aza ve yanık sonrası kalan izlerin iyileştirilmesi için kullanılmaktadır. En sık görüldüğü kullanım alanı ise ameliyat sonrası oluşan izlerin giderilmesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ciltte oluşan yaralanmaların ve tahrişlerin haricinde 65 yaş üzeri erkeklerin ellerinde hareketsizlik nedeniyle oluşan izlerde de doktorlar tarafından önerilmektedir.

Contractubex Jel Krem

Contractubex Jel Krem İçeriğinde Neler Vardır?

İçerisinde hücrelerin yediden çoğalmasını sağlayan Extractum Cepea, Heparin ve Allantoin maddeleri içeren bir jel kremdir. Bu etken maddeler hücrelerin yenilenmesini sağlamaktadır. Bileşenlerinde kortizon yoktur.

Contractubex Jel Krem Kullanım Şekli Nasıldır?

Cilt üzerinde bulunan, yara izi, ameliyat sonrası oluşan kesik izleri veya sivilce izlerinin üzerine jelin tamamı emilene kadar masaj yaparak uygulanır. Eğer kullanılmak istenen bölgedeki yara izleri yeni değilse ve sert ise, krem sürülen bölge gece boyunca kapalı tutulmalıdır. Ameliyat ve yara izlerinin giderilmesi için kullanmak istenirse günde  2 kez hasarlı bölgeye masaj yaparak uygulanabilir. Doktorunuz farklı bir yöntem önerdiyse; doktorunuzun önerdiği şekilde ilerlemeniz daha uygun olacaktır.

Sivilce izlerinin giderilmesi için kullanmak isterseniz cildinizin temiz olduğundan emin olun. Gece yatmadan önce kullanılması tavsiye edilmektedir. Eğer fazla kullandığınızı düşünürseniz doktor kontrolünde devam etmek uygun olacaktır. Doğum çatlaklarının giderilmesinde de kullanılan bu krem kadınlar arasında oldukça popülerdir ve  Contractubex jel krem deri altındaki kitlelerin tedavisinde de sık bir şekilde kullanılmaktadır. Yanık izleri için kullanmanız gerekirse öncelikle hekiminize danışın. Hekiminiz kullanım için onay vermesinden sonra yanan ve tahriş olan bölgeye düzenli olarak uygulandıkça yaranın iyileştiği gözlemlenecektir.

Contractubex Jel Kremi Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Jel kremin içerisinde bulunan etken maddelere karşı herhangi bir alerjik reaksiyon göstermeniz durumunda mutlaka doktorunuzu bilgilendirmeniz gerekmektedir. Paraben alerjisi olan bireylerin bu kremi kullanması tavsiye edilmemektedir. Doktor gözetiminde 12 yaş üzeri çocukların kullanmasında herhangi bir sakınca görülmemektedir. Çocuklardaki başarı oranı yetişkinlere göre daha yüksektir.

Bu kremi kullanan veya kullanacak olan kişiler alerjik bir reaksiyona sahipse veya  bununla ilgili herhangi bir ilacı daha önce kullandıysa bu durumu muhakkak doktorlarına bildirmeleri gerekmektedir. Ayrıca bu ilaç bünyesinde eparin, Extractum, Allantoin ve Cepae gibi maddeler bulundurduğu için  bu maddeler karşı duyarlı olan kişiler için tavsiye edilmez.

Hamilelik

Hamilelik dönemi oldukça hassas bir süreç olduğu için jel kremin kullanılmamasında fayda vardır ve bu kremin kullanılması gerekliliğine yalnızca doktorların karar verebileceği, doktor kontrolünde alınması gerektiği unutulmamalıdır.

Emzirme

Contractubex jel krem, içerisinde bulunan bileşenlerin anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Bu nedenle kullanmanız gerekirse uzman doktorunuzun önerisiyle devam etmeniz gerekmektedir.

Contractubex Jel Krem

Contractubex Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Ağız yolunda, boğazda ve dilde şişme, nefes darlığı, kaşıntı gibi ciddi alerjik reaksiyonlar ile karşılaşmanız durumunda tıbbi müdahale gerekebilir. En yaygın yan etki belirtileri; ciltte kaşıntı, kızarıklık, damarlarda genişleme gibi belirtilerdir.

Contractubex Krem Kullanıcı Yorumları Nelerdir?

Kullanıcılar tarafından oldukça beğenildiği gözlemlenen bu krem uzun süreli kullanımlarda fayda göstermektedir. Oldukça popüler olan bu ürün doktorlar tarafından sıklıkla tavsiye edilse de internet üzerinde satışı alınmaması tavsiye edilmektedir.

3,5 aydır kullandığım ve yaralarımın gözle görülür bicimde azalmasını daha doğrusu küçülmesini sağlamış jel, ilaç.

Bu jel bir mucize bence. geçen yaz bir dalgınlık sonucu egzoza yapışan kolum sayesinde varlığından haberdar olduğum bir jel. yanık yara ve hatta sivilcelere iyi geliyor. Yanık izinin tamamen gittiğini söyleyemem ama daha sık kullansaydım giderdi diyebiliyorum.

İçinde kortizon değil heparin, allantoin ve soğan ekstraktı olan jeldir. yara izlerinde keloid oluşumunu engellediği gibi yara izlerini geçirdiğini yada en azından epey azalttığını gözlemledim.

Sivilce izleri değil de ameliyat vs sonrası yara oluşumunu engelleyen jel krem. Ancak plastik cerrahlar iz kalmaması için esas önemli olanın dikiş alınan yere masaj yapmak tabiri caizse ovalamak olduğunu söylüyorlar. geçmişte kendim de kullandım çok fazla bir faydasını gördüğümü söyleyemem.

Yüzümdeki yanık izi için uzun süredir kullandığım ürün. önceleri sadece gece sürüyordum. Çok da bir etkisini görmeyince sabah akşam kullanmaya başladım. sanki yanık izinin renginde biraz açılma var. yalnız çok fena kaşıntı yapıyor.

Contractubex Jel Krem 2022 Fiyatı Ne Kadardır?

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanmayan bu kremi eczaneden temin edebilirsiniz. Mayıs 2022 yılı itibariyle contractubex fiyatı 230 TL’ dir.

Bu yazımız İlginizi çekebilir: BioGaia Damla Nedir, Fiyatı Ne Kadardır, BioGaia Gaz Damlası SGK Tarafından Karşılanıyor Mu? 2022

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı