SağlıkGüzellik

En Etkili Sivilce Kremi – Imex Nadixa Azelderm Eritretin Acnelyse Fiyat

Sivilcesiz bir cilde sahip olmayı kim istemez ki ? Fakat çoğumuzun sivilcelerle olan derdi bitmiyor maalesef. Bu yazımda sizler için sivilcelerin geçmesinde en etkili olan kremlerden bahsedeceğim fakat ilk önce sivilcelerin neden çıktığına bir göz atalım. Daha sonra da sizler için önerdiğim en etkili sivilce kremi nelermiş bir bakalım.

En Etkili Sivilce Kremi - Imex Nadixa Azelderm Eritretin Acnelyse

Sivilce Neden Çıkar ?

Yağ bezlerinin büyük çoğunluğu kıl köklerinin içinde yer alırlar. Yağ bezelerinin, cilde açılan kanalları bulunmaktadır. Bu kanalların tıkanması sonucunda cildimizde sivilce çıkmasına neden olur. Yağ bezleri sebum adı verilen bir madde salgılar. Yağ yapısında bir madde olan sebumun görevi cildi korumaktır. Sebumlar kıl köklerinden dışarıya çıkamadıkları zaman birikerek sivilce oluşumuna neden olurlar.

Özellikle vücudumuzun yüz, omuz, sırt, boyun, göğüs ve üst kollarında meydana gelen sivilce, iltihaplı bir cilt rahatsızlığıdır. Genelde yağlı ciltlerde daha sık görülen sivilce problemi, gözeneklerin yağ ile tıkanması sonucu azı bakterilerin bu yağlar ile beslenerek birikmesinden dolayı meydana gelmektedir.

Sivilce çıkmasına neden olan faktörlerin bazıları şunlardır:

📍Hormonal faktörler
📍Bazı ilaçlar
📍Genetik faktörler
📍Sağlıksız beslenme
📍Ergenlik dönemi
📍Çevresel faktörler
📍Kozmetik ürünler
📍Hormonal değişiklikler
📍Duygusal stres
📍Kadınların özel günlerinde

En Etkili Sivilce Kremleri

1. Imex Krem

Sivilce ve akne tedavisinde etkili bir sonuç almak istiyorsanız Imex kreme kesinlikle bir şans vermelisiniz. Imex krem, sivilcelere kısa sürede nüfuz ederek iltihabın hızlı bir şekilde kurumasını sağlamaktadır.

Imex’in içerdiğiden bahsedecek olursak etken madde “Tetrasiklin hidroklorür”dür. Bu madde sayesinde ciltte bulunan bakterileri yok etme özelliği daha da artmaktadır. Sivilce tedavisinde kullanılan bu kremde kortizon içermemesi nedeniyle çoğu kişinin tercih ettiği kremler arasında yer almaktadır.

Ciltte bulunan leke ve siyah noktalar üzerinde bir etkisi olmayan krem yalnızca sivilce tedavisinde kullanılmaktadır.

Fondöten renginde olması da kadınlar tarafından çok kullanılmasını sağlamaktadır.

Reçetesiz bir şekilde tüm eczanelerden satılan alınabilen İmex krem, sivilce olan bölgeye günde 1 veya 3 defa uygulanmalıdır. Fakat doktor reçetesiyle alınması önerilir çünkü fazla kullanımı sonucunda cilt üzerinde oluşacak alerjik reaksiyonlara neden olabilmektedir.

Imex krem doktor tarafından yazılırsa eğer SGK tarafından karşılanmaktadır.

Imex krem 2020 fiyatı: 40.04 TL‘dir

2. Nadixa Krem

Günümüzde en çok etkili ve tercih edilen sivilce kremleri arasında Nadixa da yer almaktadır. Bakteri ve mikropları yok edici etkisi olan Nadixa sivilce kremi, sadece sivilce ve akneler için değil kıl kökü enfeksiyonları gibi genel bir cilt sorunları için oldukça işe yarayan bir kremdir.

Nadixa krem, kullanılmaya ilk başlandığında sivilcelerin bir anda artmasına neden olmaktadır.  Nadixa kremin  aslında cilt altında çıkmak üzere olan sivilcelerin dışarı çıkmasını sağlayarak onları yok ettiği için böyle bir etkiye sahiptir.

Nadixa sivilce kremin içerisinde bulunan etken madde Nadifloksasin‘dir. 30 gramlık tüpler halinde eczanelerde satılmaktadır.

Ayrıca bu krem kortizon içermemektedir.

Düzenli kullanıldığında kısa sürede gözle görülür bir fark yaratacaktır. İlaç 14 yaşından küçük kişilerin kullanmasına uygun değildir.

Nadixa krem reçete ile satılmaktadır.

Nadixa krem 2020 fiyatı 39.93 TL’dir.

3. Azelderm Krem

Azelderm krem sadece sivilce izlerini değil bilinen pek çok yara, yanık, dikiş izlerini ve güneş yanığını tedavi etme amacıyla kullanılmaktadır. İçerisinde %20 Azelaik asit bulunduran krem kısa sürede hem sivilceleri geçiriyor hem de diğer izlerin görünümünü de azaltmaktadır.

Kullanan kişilerin son derece memnun kaldığı krem ilk kullanımda etkisini göstererek düzenli kullanım ile sivilcelerin tamamen yok olmasını sağlamaktadır.

İçerisinde bulunan doğal asitler sayesinde cilt hücrelerinin yenileyerek lekelerin kısa sürede renginin açılmasını sağlamaktadır.

Reçetesiz bir şekilde de satın alınabilen kremin reçete ile alınması önerilmektedir. Azelderm krem doktor tarafından reçete edildiği şekilde kullanılmalıdır.

Azelderm kremi cilde uygulandıktan sonra kaşıntı ve kızarıklık oluşması normal bir durumdur. Ancak bu durum şiddetli bir şekilde artıyorsa kremin kullanımı bırakıp derhal uzman bir doktora danışılmalıdır.

Azelderm krem 2020 fiyatı 55.26 TL’dir.

4. Eritretin Jel Krem

Sivilce ve akne üzerinde oldukça etkili olan bir başka krem ise30 gramlık tüplerde satılan  Eritretin’dir.  Kremin içeriğinde bulunan etken madde “eritromisin ve tretinoin”dir. Diğer kremlerden farkı tedavi sırasında cildi soymasıdır.  Bundan dolayı kullanılırken ciltte yanma ve kızarma gibi etkiler olabilir ancak bu etkiler çok normaldir. Aşırı yanma olduğunu düşünürseniz ilacı kullanmayı bırakarak derhal doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

Eritretin krem kullanımı sırasında cildin soyulmasına ve kurumasına neden olacağı için nemlendirici kullanılması önerilmektedir.

Tedavinin etkililiği için cildin temiz olarak uygulanması çok önemlidir. Gün aşırı özellikle gece yatmadan önce sorunlu bölgeye sürülmelidir. 3-4 gün sonra günde 1 kez akşamları uygulanabilir. Eritretin krem yalnızca eczanelerden alınmalıdır.

Eritretin jel krem 2020 fiyatı : 33.03 TL‘dir.

5. Acnelyse Krem

Acnelyse krem, Nadixa krem gibi ilk olarak cilt altında yer alan sivilcelerin deri üstüne çıkmasını sağlar. Daha sonra kurutarak yok eder. Etken maddesi “Tretinoin” olan krem aşırı keratin oluşumunu önleyerek derinin kendi kendini onarmasını sağlıyor.

İçeriğinde A vitamini de bulunduran krem egzama sorunu içinde tercih edilmektedir.

Bu krem ilk uygulandığı zaman ciltte batma hissi ve sıcaklık hissi gibi yan etkileri olabilir. Fakat bu yan etkiler çok şiddetli olurlarsa eğer kullanımına ara verilir ya da alınan doz azaltılmalıdır. Kullanmaya başladığınız ilk haftalarda iltihaplı sivilce miktarında artış olması gayet normaldir. Kısa süre sonra sivilceleriniz yok olacaktır.

İlaç düzenli kullanım da 2-3 hafta sonra etki gösterecektir. Fakat  kişinin cilt tipine göre bu süre 6-7 haftayı bulmaktadır.

Acnelyse krem 2020 fiyatı : 55.18 TL‘dir

Sayfamızda yer alan diğer sivilce ve cilt lekeleri için kullanılabilecek kremlere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

🌸Madeleb Krem
🌸Hametan Krem
🌸Madecassol Krem
🌸Silverdin Krem
🌸Fito Krem
🌸Fucidin Krem
🌸Travazol Krem
🌸Tretin Krem

En Etkili 5 Sivilce Kremi – Imex Nadixa Azelderm Eritretin Acnelyse başlıklı yazımız ile ilgili aklınıza takılan sorularınızın yanıtını alabilmeniz için veya blogda yer almasını istediğiniz konuları belirtmek için aşağıda bulunan yorumlar kısmını kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

🔵 Pürüzsüz Bir Cilt İçin Ne Yapmalıyız ? adlı yazımızı da okumanızı öneririz.

Dilerseniz buradabilgi.com‘u İnstagram hesabından da takip edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı