Teknoloji

2022’nin 8 En İyi Hosting Firmaları | En Hızlı Hosting Firması

En iyi hosting firmaları listesi ile aradığınız en kaliteli hosting hizmetine ulaşmanıza çok az kaldı! İşte 2022’in en hızlı en kaliteli hosting firmaları!

Bu yazımızda web sitesi oluşturmak isteyen bireysel veya firmaların ilk önce sorguladığı ve güvenle satın almak istediği en iyi hosting firmalarını sizler için özenle inceleyeceğiz.
Web sitesi oluşturmak isteyen kişiler genellikle uptime oranı yani 7/24 erişilebilir olması , hızlı açılması , güvenilir kurumsal  firma olması ve hızlı teknik destek vermesini isterler. Bizde bu yazımızda en iyi hosting firmaları için çalışma yaparken bu istekleriniz göz önünde bulundurarak bir karşılaştırma yapacağız. Bu çalışmamızda kullanıcı yorumlarına çok önem vereceğiz.

en iyi hosting firmalari
en iyi hosting firmalari

 

En iyi hosting firmaları arasında seçim yaparken seçimin başarısında ihtiyaç duyulan hosting hizmetinin hangisi olduğunun doğru tespitinin önemli etkisi vardır. Kişisel blog ya da kurumsal projeler için hosting hizmeti almak şarttır. Burada her bir web sitesi için gerekli olan hosting hizmeti ve özellikleri farklılık göstermektedir.

Kurumsal web siteleri ya da e ticaret siteleri için ziyaretçilerin sayfaya hızlı ulaşması, sayfa indirme hızı tümü ile işin pazarlamasını güçlendirme aşamasıdır. İnternet kullanıcılarının bir web sitesi için yüksek puan vermesi ve yeniden gelmesi için sitenin webde hızlı bulunması ve kullanım hızının çok iyi olması gereklidir.

Uzun süre sayfanın açılmasını beklemek bir sitenin kullanıcısı açısından oldukça sıkıcı bir durumdur. Bunun gibi site sahipleri de sitelerinin Google da hızlı şekilde sıralanmasını ve en hızlı ulaşılan siteler arasında olmasını ister.

Marka tanıtımı, hizmet ve ürün satışı konusunda kesinlikle kullanılan hostingin amaca uygun hizmet ediyor olması şarttır.

YASAL UYARI: Bu yazı tamamen  tecrübelerimize dayalı olarak belirli kriterler göz önünde bulundurularak   hazırlanmıştır. İyi veya kötü firma şeklinde bir sıralama değildir , kriterlerin belirlediği  bir sıralamadır. Sonuçlar değişkenlik gösterebilmektedir.

 

Hosting Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

En iyi hosting firmaları arasından bir hosting firması seçerken dikkat edebileceğiniz bazı önemli detaylar mevcut. Yani siteniz için bir hosting firması seçmeden önce bazı kriterlere dikkat etmeniz gerekiyor. Sitenize bir hosting firması seçerken göz önünde bulundurabileceğiniz bazı önemli kriterler genel olarak aşağıdaki şekilde oluşuyor.

Teknik Destek

Bir hosting firmasında teknik destek ekibinin hangi zamanlarda çalıştığı gibi detaylar çok önemli. Çünkü web sitenizin sunucusunda bazı problemler oluştuğunda hosting firmasının teknik desteğinden yardım almanız gerekebilir.

Sitenizin sürekli ulaşılabilir olması için hosting firmasının teknik desteğine hızlıca ulaşabilmeniz oldukça önemlidir. Bu yüzden siteniz için bir hosting firması seçerken firmanın teknik desteğini incelemeniz doğru olacaktır.

Kullanıcı Yorumları

Hosting firması seçiminde özellikle piyasada oldukça popüler olan firmalar hakkında rahatlıkla araştırma yapabilirsiniz. Çünkü bu firmalar oldukça fazla kişi tarafından tercih edildikleri için birçok kişi firmalar hakkında bazı sitelerde yorumlarda bulunurlar.

Kullanıcı yorumları sayesinde firmaların performansları hakkında ve diğer detayları hakkında daha kolay bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu yüzden internetten araştırma yaparak firmalar hakkında kullanıcı yorumlarına ulaşabilir ve yorumlara göre istediğiniz hosting firmasını tercih edebilirsiniz.

Güvenilirlik

Sitenize bir hosting firması seçerken firmanın güvenilir olmasına oldukça dikkat etmelisiniz. Özellikle popüler bir hosting firması seçtiğinizde güven problemi yaşamanız oldukça düşüktür. Ancak pek fazla bilinmeyen bir firma tercih edecekseniz, firmayı önceden iyice araştırmanız daha doğru olacaktır.

Fiyatlandırma

Diğer tüm kriterleri inceledikten sonra son olarak seçtiğiniz hosting firmalarının fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Fiyatları inceledikten sonra bütçenize uygun fiyatlar sunan hosting firmasını tercih edebilirsiniz.

Uptime

Uptime, basitçe açıklamamız gerekirse sunucuların aralıksız olarak çalıştıkları ortalama süreyi ifade eder. Yani bir hosting firmasının uptime oranı ne kadar yüksekse, firmanın sunucuları o kadar kesintisiz şekilde çalışıyor demektir. Bu yüzden bir hosting firması seçerken uptime oranının yüksek olmasına dikkat etmeniz sitenizin faydasına olacaktır.

 

En İyi Hosting Firmaları Hangi Hosting Hizmetlerini Sunar?

Aradığınız Hosting Türü Hangisi ?

Eğer ilk kez hosting hizmeti alacaksanız ve hangi hosting türünü seçmelisiniz bilmiyorsanız öncelikle aşağıdaki hosting türleri ve detayları konusunda kısa notlar almalısınız. “En doğru hosting türü benim için bu” dediğiniz an artık en iyi hosting firmaları arasında bir seçim yapabilirsiniz. İşte mutlaka bilinmesi gereken hosting türleri :

 

1- Bayi Hosting

Yazılımcılar, SEO uzmanları ya da web site tasarımı ile uğraşan kişilerin tercih ettiği hosting türüdür. Birden fazla sitenin datasını tek bir hostingte toplayıp aynı sunucudan birden fazla sitenin hızlı şekilde arama motorunda yayınlanmasını sağlar.

2- Paylaşımlı Hosting

Bir web sitesinde birden fazla kullanıcı paneli yer alıyorsa bu durumda paylaşımlı hosting kullanmak en mantıklısı olacaktır. Daha çok küçük çaplı şirketler ya da e ticaret panelleri için kullanımı uygundur.

3- Ücretsiz Web Hosting

Domain alırken karşınıza çıkan domain yanında ücretsiz verilen ya da kampanyaya dahil edilen hosting türleridir. Wix ya da blogger gibi hosting sunucularının sunduğu hizmet örneklerinde de görüldüğü gibi çok kısıtlı bir sunucu özelliğine sahiptir.

4- Paylaşılan VPS Sunucu Barındıran Hostingler

VPS sunucu ile fiziki hosting olmadan sanal sunucular ile hosting hizmeti verilmektedir. Bu hosting türünde yönetim tamamen kullanıcının kendisine aittir. Ancak kullanmak için yine de teknik bilgi şarttır.

5- Özel Sunucu Barındırma Özelliği Olan Hostingler

Özel sunucu barındıran hosting modelinde hosting fizikidir ve kullanıcının kendisinde durur. Hosting yönetimi tamamen kullanıcıya aittir.

En İyi Hosting Firmalarını Seçerken Nelere Dikkat Edeceğiz?

En iyi hosting firmalarını seçerken bazı kriterleri göz önünde bulundurmaya çalışacağız. Ayrıca listemizdeki firmaları bazı kriterleri göz önünde bulundurarak puanlamaya çalışacağız. Böylece firmalar hakkında birazda olsa bilgi sahibi olabileceksiniz. Listemizde ele alacağımız kriterler genel olarak aşağıdaki şekilde oluşuyor.

Fiyatlandırma

Web sitesi için bir hosting firması arayan kullanıcılar, genel olarak fiyatlandırma konusuna oldukça fazla önem verirler. Bizde bu yüzden en iyi hosting firmaları listemizde firmaların fiyatlandırmalarına da değinmeye çalışacağız.

Destek

Bir hosting firması seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta belki de destektir. Çünkü bir firmada destek ne kadar sorunsuz ve hızlı şekilde çalışıyorsa, web sitenizdeki problemlerde o kadar hızlı çözülecektir. İşte bu yüzden yazımızdaki listede firmaların teknik desteklerine de değinmeye çalışacağız.

Performans

Hosting firması listemizde dikkat edeceğimiz bir diğer kriter doğal olarak performans olacak. Çünkü bir hosting firmasının fiyatlandırması ve destek sistemi ne kadar iyi olursa olsun, performansı iyi değilse bir anlamı kalmaz. Bu sebeple listemizde firmaların performanslarını da göz önünde bulundurmaya çalışacağız.

 

En İyi Hosting Firmaları 2022 Listesi

Güvenilir hosting firmaları ile çalışmak, özellikle kurumsal projelerde SEO optimizasyonu açısından çok önemlidir. Eğer siz de yeni web sitesi açacaksınız ya da kullandığınız hosting sunucusunu değiştireceksiniz bu liste tam size göre!

En iyi hosting hizmeti veren firmalar arasında seçim yaparken öncelikle hangi firmanın hangi hosting türünde avantaj sağladığını bilmek gereklidir.

Sunulan paket fiyat içerisinde hangi özellikler yer alıyor hosting firmaları arasında kıyas yaparken en çok dikkat edilmesi gereken husustur. Bu yüzden önemli olan öncelikle sizin web sitenizde hangi hosting türü kullanıldığıdır.

1- Hostixo | Kaliteli Hosting Firmaları Öncüsü

en iyi hosting firmalarıTürkiye’nin en iyi hosting firmaları arasında bir seçim yapmanız gerekirse geniş hizmet ağı ile ilk tercihler başında Hostixo gelmektedir. Hostixo, yeni nesil hosting hizmet özellikleri ile kullanıcıların büyük beğenisini toplamaktadır. Firmaya ait tüm paketler hem özellik hem de fiyat bakımından oldukça caziptir.

SSD disk ve internet alt yapısı ile internet sitenize yüksek performans sunmaktadır. Gerek olması halinde VPS ve bulut sunucu hizmetleri ile destek hizmet sunmaktadır.

Türkiyedeki en iyi hosting firmaları arasında ilk sırada yer almasında en büyük etken olan diğer husus satış sonrası destektir. Türkiye genelinde hosting firmaları ile yaşanan en büyük sorun ani bir sorun ile karşılaşıldığında hosting firmasının hızlı müdahale etmemesi ya da firmaya ulaşılamamasıdır. Ancak Hostixo bu konuda sorunları ortadan kaldırarak % 100 e yakın bir müşteri memnuniyeti sunmaktadır.

Hostixo, yeni nesil sunucular olan Cloud sistem ile hizmet vermektedir. Bu sunucular sayesinde yüksek hızlı bir performans çizgisine sahiptir. Kurumsal firmalara ait web sitelerde CPanel ve LiteSpeed lisanslarını kullanmaktadır.

Hostixo , kullanıcılarını internet güvenliği konusunda daha bilinçli olması için kendi bünyesinde çok detaylı bilgilendirme alanı oluşturmuştur. Hostixo web sitesi blok kısmında web güvenliği konusunda birçok konuda ihtiyacınız olacak bilgiler mevcuttur.

En büyük hosting firmaları içerisinde kendinize en uygun hizmet paketini sunan firma arayışında iseniz Hostixo aradığınız profesyonel çözümün ta kendisi!

 Fiyat = ⭐⭐⭐⭐⭐ / 5 ( 5 puan üstünden )
 Destek = ⭐⭐⭐⭐⭐ / 5 ( 5 puan üstünden )
 Performans = ⭐⭐⭐⭐⭐ / 5 ( 5 puan üstünden )

PAKETLERİ İNCELE

Hostixo Müşteri Yorumları

Muhammed N
Her zaman hızlı bir şekilde dönüş yapan, kaliteli hosting sunan firma.
Bu arada en ucuz kampanyadan yararlanıyorum. Yani onlara çok para ödemiş değilim ama ona rağmen çok kaliteli hizmet alıyorum.
Kısacası onlarla çalışmaktan çok çok memnunum.
Teşekkürler

Mehtap Ü.

Hostixo haftasonu dahi olsa dürüst,hızlı çözüm bulan ve güvenilir bir firmadır..Uzun zamandan beri kullanıyorum.İyi çalışmalar dilerim.

Cengiz H.

Uzun zamandır kullandığım hosting hizmetinden çok memnunum. Gerek hız gerekse teknik destek konusunda kesinlikle tercih edilebilecek bir firmadır. Tercih edenler kesinlikle memnun kalacak.

Diğer detaylı yorumları incelemek için tıklayınız.

Hostixo Tanıtım Videosu

 

2- Özkula

Tecrübeli hosting firmaları arasında bulunan Özkula, limitsiz hosting ve kurumsal hosting dahil birçok farklı hosting hizmeti sunmaktadır. Piyasada her geçen gün tanınmaya devam eden bu firmanın oldukça güvenilir olduğunu ve birçok kişi tarafından tercih edildiğini söyleyebiliriz. Bu kısımda son olarak Özkula’nın yerli bir hosting firması olduğunu ve uzun süredir hosting sektöründe faaliyette olduğunu belirtelim.

 

 Fiyat = ⭐⭐⭐⭐ / 4 ( 5 puan üstünden )
 Destek = ⭐⭐⭐⭐ / 4 ( 5 puan üstünden )
 Performans = ⭐⭐⭐⭐ / 4 ( 5 puan üstünden )

3- FiBu Hosting

Oldukça genç bir hosting firması olan FiBu Hosting, birçok yönden dikkat çeken bir firma. Ancak firmanın en avantajlı olduğu konu kesinlikle fiyat. Çünkü bu firmanın diğer firmalara göre çok daha ucuz hizmetler sunduğunu söyleyebiliriz. Örneğin, firmadan çok uygun fiyatlara WordPress hosting paketleri satın alabilirsiniz. Oldukça uygun fiyatlarla karşımıza çıkan firmada birbirinden farklı birçok hizmet bulunuyor. Bu yüzden FiBu Hosting günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilebiliyor.

 

 Fiyat = ⭐⭐⭐⭐ / 5 ( 5 puan üstünden )
 Destek = ⭐⭐⭐⭐ / 4 ( 5 puan üstünden )
 Performans = ⭐⭐⭐⭐ / 4 ( 5 puan üstünden )

4- İpage

İpage, hosting hizmetleir konusunda alanın en yıllanmış firması demek yanlış olmaz. Çünkü yılların tecrübesi ile çalışmaktadır. Tabi en çok tercih edilen firmalar arasında olmasının sebepleri başında yüksek hızda performans sunmasıdır.

Web hosting firmaları arasında mobil uyum ve alt yapısı konusunda en başarılı hosting firmasıdır. 7/24 müşteri destek hattı ile sorunları minimum sürede çözmektedir. Bu yönü ile de kullanıcıların en popüler hosting firmasıdır.

 Fiyat = ⭐⭐⭐⭐ / 4 ( 5 puan üstünden )
 Destek = ⭐⭐⭐⭐ / 4 ( 5 puan üstünden )
 Performans = ⭐⭐⭐ / 3 ( 5 puan üstünden )

 

5- Inmotionhosting

Eğer küçük çaplı bir şirketseniz ve kullandığınız sitede birden fazla kullanıcı paneli varsa sizin hosting türünüz paylaşımlı hostingtir. Paylaşımlı hosting denildiğinde kesinlikle akla gelen ilk hosting firması inmotionhosting’tir. Firma, SSD disk alt yapısı ile hizmet vermektedir. Yüksek hız performansı sunmaktadır. Satış paketlerindeki özelliklere bakıldığında ücretsiz disk alanı özelliği dikkat çekmektedir.

6- Bluehost

Web sitesi kurarken amacınız kişisel blog ya da niş site açmak ise kesinlikle tercihleriniz arasında Blurhost yer alabilir. Çünkü niş site hosting sunucu olarak firma, oldukça yüksek hız ve ön sıralarda yerini almanıza yardımcı olacaktır.

 Fiyat = ⭐⭐⭐ / 3 ( 5 puan üstünden )
 Destek = ⭐⭐⭐ / 3 ( 5 puan üstünden )
 Performans = ⭐⭐ / 2 ( 5 puan üstünden )

 

7- Hostgator

Güvenilir hosting firmaları arasında belki de en iddialı firma Hostgator’dur. Sınırsız disk alanı özelliği yanında alınan hizmet bedelini 45 gün içinde iade etme garantisi de veriyor. Paylaşımlı hosting ve VPS sunucu hizmeti konusunda oldukça başarılıdır.

 Fiyat = ⭐ / 1 ( 5 puan üstünden )
 Destek = ⭐⭐⭐ / 3 ( 5 puan üstünden )
 Performans = ⭐⭐⭐ / 3 ( 5 puan üstünden )

 

8- Siteground

Wordpress Hosting konusunda en öne çıkan hosting firmasıdır. Sunduğu hizmetler arasında CDN ve mail hosting de vardır.

 Fiyat = ⭐ / 1 ( 5 puan üstünden )
 Destek = ⭐ / 1 ( 5 puan üstünden )
 Performans = ⭐⭐ / 2 ( 5 puan üstünden )

 

Dilerseniz Duphalac Şurup Nedir başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

 

 

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı